Kisokos a fiktív számlákról
Ismertetjük a törvényi definíciót, elmondjuk az adóellenőrzések legfontosabb tapasztalatait és szólunk a fiktív számlák korrekciós lehetőségeiről is.
Kapcsolódó termékek: Számviteli kiadványok, Adó Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az éves beszámoló végleges összeállítása előtt ellenőrizni kell, hogy minden szükséges feladatot, értékelést elvégeztünk-e. Ebben segít a Számviteli tanácsadó. A friss lapszámot itt rendelheti meg.
Az üzleti év könyvelésének a lezárása, az éves beszámoló végleges összeállítása előtt ellenőrizni kell, hogy minden szükséges feladatot, értékelést elvégeztünk-e, lekönyveltünk-e mindent, amit a számviteli törvény előír. Ellenőrizni kell, hogy rendelkezünk-e minden könyvelési tételnél az eredeti könyvelési bizonylattal. Teljeskörű-e a leltár? Valamennyi mérlegtétel sor alá van-e támasztva a leltárban? Betartottuk-e a számviteli törvény előírásait? Csak így felelhet meg a beszámoló a legfőbb elvárásnak, csak így mutathat megbízható és valós összképet a gazdálkodó vagyonáról, annak összetételéről , pénzügyi helyzetéről és tevékenysége eredményéről. Mindezen teendők ellátásában segít a Zárás, ellenőrzések a mérleg összeállítása előtt című cikkével a Számviteli tanácsadó.
A könyvvizsgáló szakmai szkepticizmusa címmel indít sorozatot legfrissebb számában a szaklap. A szerző bemutatja a Kathy Hurtt és társai által kidolgozott modellt a szakmai szkepticizmusra, valamint röviden Mark Nelson munkásságát is. Kifejti és részletezi, mely tényezők befolyásolják a könyvvizsgáló kételkedését.
Az Országgyűlés elfogadta a 2016. évi CLXXIX. törvényként kihirdetett javaslatot a civil szervezetek és a cégek nyilvántartásával összefüggő eljárások módosításáról és gyorsításáról. A törvény célja a civil szervezetekkel kapcsolatos nyilvántartásba vételi és változásbejegyzési, valamint törvényességi felügyeleti eljárások racionalizálása, emellett azonban rendezi a zártkörűen működő részvénytársaságok tőzsdére lépésének eljárási kérdéseit is. A lap A civil szervezetek és cégek nyilvántartásával összefüggő eljárások változásai című írása összefoglalja az eljárási szabályok főbb változásait.
A Számviteli tanácsadó legfrissebb számában a fentieken túl olvashat még a számviteli beszámolóhoz kapcsolódó legfontosabb időpontokról és azok jelentőségéről, a vagyoni, pénzügyi helyzet és a jövedelmezőség mutatószámairól, valamint a Sarbanes-Oxley-törvényről is.
A szaklap 2017/2. számát itt rendelheti meg.
Ismertetjük a törvényi definíciót, elmondjuk az adóellenőrzések legfontosabb tapasztalatait és szólunk a fiktív számlák korrekciós lehetőségeiről is.
A fő pénzügyi kimutatások körén az IFRS 18 sem változtat, bontásban és besorolásban is alkalmaz azonban gyökeresen új megoldásokat, ami alapvető struktúrát érintő változást hoz.
Nagy téma a számlázás és kérdésköre, különös tekintettel, hogy a számla a költségelszámolás és így a könyvelés alapja, áfa tekintetében pedig az adólevonási jog gyakorlásának tárgyi feltétele is. Számlázás kapcsán azonban számos kérdéskör, probléma, érdekesség felmerülhet.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!