Népszerű a NAV számlázó programja


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Több mint 360 ezer számla készült a NAV saját fejlesztésű, ingyenes online számlázó programjával, amelyet az adóhivatal elsősorban a kevés számlát kibocsátó mikro- és kisvállalkozások számára készített – közölte az adóhatóság.

Az online számlázó program segítségével kiváltható a kézi számlatömbök használata. A programot használóknak csökken az adminisztrációja is, hiszen az adatszolgáltatás automatikusan történik.

Akik az online számlaadat-szolgáltatási kötelezettség alá eső számlát nem számlázó programmal állítják ki, azoknak az ilyen számlák adatait manuálisan kell rögzíteniük a NAV erre kialakított online felületén. Ezzel a megoldással eddig 1,11 millió számláról szolgáltattak adatot a vállalkozók. Az online számlázó program használatával azonban ez az adminisztrációs kötelezettség megszűnik, ezért az adóhivatal azt javasolja az érintetteknek, hogy használják inkább a NAV ingyenes számlázó programját.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2019. április 30.

Két nap maradt a számlázóprogramok frissítésére

Akár már pár százezer forintos tételeknél is komoly szankciókat kockáztat az a vállalkozás, amelynél az online számlázó program szoftverének elmaradt frissítése miatt problémássá válik az adatszolgáltatás, hívta fel a figyelmet a nemzetközi adótanácsadó és könyvvizsgáló Crowe FST.
2019. április 8.

Adatszolgáltatás: tovább szigorítana a NAV

Több mint 15 millió sikeres adatszolgáltatás történt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) online számlázó rendszerén keresztül alig több mint fél év alatt. Az eredményes bevezetést követően a végéhez ér a türelmi időszak, az adóellenőrök megkezdték azoknak a társaságoknak a vizsgálatát, amelyek továbbra sem tudják magas üzembiztonsággal, valós időben eljuttatni számlaadataikat az adóhatósághoz. A társaságok helyzetét nehezíti, hogy az adóhivatal egy még szélesebb körű jelentési kötelezettség bevezetését is tervezi. Nem dőlhetnek hátra tehát azok a vállalkozások sem, akik az eddigi követelményeknek már megfelelnek – hívta fel rá a figyelmet az EY.