Ingyen fejleszt weblapot egy cég a bajba került vállalkozásoknak Koronavírus


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A nehéz helyzetbe került vállalkozásoknak segít elindulni a digitalizáció útján a FlyBuilt: a magyar startup weboldalt és webshopot tervez 20 cégnek.

A Telekom MagentaKraft kezdeményezésében felkarolt FlyBuilt inkubátor környezetet biztosít a cégeknek, az üzletük újragondolásához. A MagentaKraft küldetése a tehetséges és agilis fiatalok támogatása. A FlyBuilt tavaly alakult, Szőllősi Anna és Venyigei Matild grafikus designerek, valamint Mészáros Csaba, Széll Áron és Vedres Tamás projektvezető összefogásával.

Olyan cégeknek tudnak segíteni, amelyeknek kész ötleteik és terveik vannak a digitális újratervezésre, csak épp a tudásuk nincs meg ehhez, azaz új weboldalra, landing page-re vagy egyéb webes felületre van szükségük az induláshoz.

A jelentkezési lap online elérhető, és kitölthető a https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScyFRjq57R8YywEBnOA50ZmVb52x3i8zyDhuEkPFIa8DPHFHQ/viewform oldalon – derül ki a Magyar Telekom közleményéből.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.