Start-up adókedvezmény jöhet


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az állam társasági adókedvezményt kínálna minden olyan befektetőnek, amely részesedést vásárol, vagyis pénzt tesz hazai start-up cégbe – írja a Magyar Idők.


A rendelkezések kiindulópontként meghatároznák, mit is jelent ez a manapság oly sokszor használt, de képlékeny tartalmú, idegen eredetű kifejezés. Startup jelzővel azt a vállalkozást illetnék, amely legfeljebb három éve létezik, éves nettó árbevétele nem haladja meg a százmillió forintot, maximum húsz munkavállalója van, s még részben sincs a tulajdonában más társaság. Fontos feltétel az is, hogy az adott vállalkozás ne tartozzon az államnak. Az elképzelés szerint az ilyen startup céget a magyar jogrend – a társaságiadó-törvény fogalomhasználatával – korai fázisú vállalkozásnak nevezné a jövőben.

 

A befektető a korai fázisú cégben, vagyis a startup vállalkozásban szerzett részesedésének 25 százalékát kaphatná vissza adókedvezmény formájában. A kedvezményt a részesedés megszerzésének évében és az azt követő három esztendőben, egyenlő részletekben lehetne igénybe venni, az egy-egy évre eső részlet felső határát pedig húszmillió forintban határoznák meg – olvasható a lapban.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Kisokos a közvetített szolgáltatásokról

Közvetített szolgáltatás fogalmával több adónemet illetően is találkozunk. A fogalmak különbözőek, így számos kérdés felvetődhet az értelmezésükkel, használatukkal kapcsolatosan. Ha a köznyelvi meghatározásból indulunk ki, akkor közvetítés szó alatt a kapcsolat megteremtését kell érteni, a két fél összekapcsolása értendő alatta. Ismertetjük a részleteket és egy érdekes jogesetet.