A bankok jól teljesítették a kamatadóval kapcsolatos feladatokat


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A tavaly nyáron hirtelenjében bevezetett, és szeptembertől alkalmazott kamatadóval kapcsolatos feladatokat példásan végezték el a bankok – összegezte tapasztalataikat a Deloitte adótanácsadó vezető adószakértője, Oszkó Péter kedden egy szakmai tanácskozás után.

Sőt, úgy látják, hogy a kamatadó átmeneti kivédésére kidolgozott befektetési megoldások nagyarányú marketingjével a mostanáig eltelt időszakban még növekedett is a megtakarítási hajlandóság a lakosság körében. Egyébként a különadóval együtt is, a befektetés még mindig a legjobb megoldás a pénz fialtatására – mondta Oszkó.

A pénzügyi szektort érintő többféle adóváltozás az elmúlt hónapokban rengeteg munkát adott a bankoknak, biztosítóknak és lízingcégeknek. A Deloitte szakértői úgy látják, hogy a bankok adórészlegeinek erejét a rendkívül sűrű jogszabályi változások miatt teljesen lekötik a napi működési előírások betartása, és alig marad energia a különféle adókedvezmények kínálta lehetőségek maradéktalan kiaknázására.

Igen sok a tisztázatlanság a bankokat terhelő különadóval kapcsolatban, amelyet a támogatott hitelek nyeresége után kell fizetniük. A pénzintézetek és a tanácsadó cégek arra várnak, hogy az illetékesek határozzák meg pontosan, mely hitelfajták tartoznak ebbe a körbe – mondta Oszkó Péter.

Egy minapi OECD-felmérés szerint Magyarországon kirívóan magas, 67 százalék a foglalkoztatást terhelő összes adó és elvonás. Ez egyre több céget vezet arra, hogy a legszélesebb körben alkalmazzák a munkatársaknak adható ingyenes vagy kedvezményesen adózó különféle juttatásokat. Az úgynevezett cafeteria ennek ellenére rendkívül kevéssé alkalmazott módszer a magyarországi vállalatok körében – mondta az adótanácsadó.

Forrás: Uno


Kapcsolódó cikkek

2024. május 2.

Svédország – kis nép, nagy teljesítmény

A svédek büszkék hazájukra és erre minden okuk megvan. Az ország versenyképes, a gazdaság nemcsak a hagyományos ágazatokban, hanem a high-tech szektorban is nagyon jó teljesítményt nyújt, a jóléti társadalom stabilitást, biztonságérzetet ad minden polgárnak. Svédország közismerten magas adózású országnak számít, a magas színvonalú jóléti szolgáltatások és biztonsági háló alapja a magas adójövedelem.