A forrásbevonásban segíti a vállalkozásokat egy új alkalmazás
Kapcsolódó termékek: Adózási kiadványok, Adó Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Elkészült a Vállalkozói Információs Portállal (VALI) integráltan működő Forrástérkép elnevezésű alkalmazás, amely a finanszírozási lehetőségek bemutatásával segíti a vállalkozásokat, azon belül főként a mikro- és kisvállalkozásokat – közölte az IFKA Közhasznú Nonprofit Kft.
A fejlesztés a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban (Ginop) a kormány és az Európai Unió társfinanszírozásával jött létre. Rámutattak, hogy a projekt kiemelt célja a kis- és közepes vállalkozások (kkv-k) pénzügyi tudatosságának fejlesztése, valamint különböző forrásbevonási lehetőségek bemutatása, ezzel is hozzájárulva a vállalkozások versenyképességének növekedéséhez, új beruházások elindulásához, Magyarország gazdasági teljesítményének növekedéséhez.
A közlemény idézte Szabó Rékát, az IFKA projektvezetőjét, aki elmondta, a Forrástérkép alkalmazás segít eligazodni a rendelkezésre álló források és azok felhasználhatósága között, és segít meghatározni az optimális forrásösszetételt, megkönnyítve ezáltal a tervezést, ezen keresztül a kijelölt célok elérését.
Számos támogatott finanszírozási program érhető el az országban a kis- és középvállalkozások számára, de az aktuális forrásokról megtalálható információk nem kellőképpen áttekinthetők. A Forrástérkép célja, hogy az adott vállalkozás számára a tervezett projektjének finanszírozási lehetőségeiről minél teljesebb, személyre szabott képet biztosítson – mondta Németh Olivér az IFKA szakmai igazgatója a társaság közleménye szerint.
A díjmentesen használható applikáció a vali.hu oldal Forrástérkép menüpontjában érhető el. Az adatok megadását követően az alkalmazás egy listát állít össze, amely minden feltételt figyelembe véve megmutatja, hogy melyik forrást javasolja a felhasználó számára, valamint azt, hogy ezekhez mely kritériumok teljesülnek – ismertette az alkalmazás működéséről az IFKA.
(MTI)
Kapcsolódó cikkek
Online Adókonzultációt rendez a NAV
Pénztámogatásra pályázhatnak ipari vállalkozások
25 millió és 500 millió forint között vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak az Irinyi Tervhez illeszkedő feldolgozóipari ágazatokban működő, Ipar 4.0 technológiai megoldásokat alkalmazó, nagy növekedési lehetőséggel rendelkező beszállító vállalkozások.