A kamara a kkv-kat terhelő iparűzési adó elengedését javasolja a kormánynak – mondta Parragh László.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) a kis- és közepes vállalkozások (kkv) helyzetének javítása érdekében azt javasolja a kormánynak, hogy ezeket a vállalkozásokat mentesítse az iparűzési adó alól és csökkentse a társasági nyereségadót – mondta az MKIK elnöke kedden az M1 aktuális csatornán.
Parragh László az iparűzési adóról ugyanakkor megjegyezte, hogy nem kell feltétlenül elengedni ezt az adót, szóba jöhet a befizetési kötelezettség elhalasztása is.
A műsorban elhangzott, hogy a kormány a közeljövőben a kkv-kat segítené, ezért Orbán Viktor miniszterelnök arra kérte az MKIK elnökét, hogy javaslataival segítsen a kabinetnek az intézkedéscsomag kidolgozásában.
Parragh László közölte, a kamara javaslataival azt szorgalmazza, hogy próbálják meg a gazdaság motorját képező kkv-szektort tehermentesíteni, amennyire lehet.
(MTI)
Kapcsolódó cikkek:
Mire figyeljen a számlázás és az online számla adatszolgáltatás során?
2021. április 16.
Lejárt a szankciómentességi időszak március 31.-én, vagyis bírsággal sújtható, aki nem felel meg a 3.0 verzió szerinti online számla adatszolgáltatásnak.
Visszafordított áfa a munkaerő-kölcsönzésben: maradtak kivételek
2021. április 16.
Az Európai Unió rendelkezésének megfelelően 2021. április 1-jei hatállyal megváltoztak a munkaerő-kölcsönzési szolgáltatások áfakezelési szabályai is és megszűnik a fordított áfa alkalmazásának kötelezettsége a legtöbb esetben.
E-egyszázalék az e-szja mellé
2021. április 16.
A 2020 évi szjabevallás elkészítésének, illetve jóváhagyásának határideje május 20. Ez az 1+1 százalék adó feletti rendelkezési lehetőség hatérideje is, amely az e-szja részeként szintén megoldható pár kattintással.
Három megyére kiterjedő akcióban foglalt le cigarettát és alkoholt a NAV
2021. április 16.
Djangót, a kábítószer- és cigarettakereső kutyát is bevetették, így több mint hárommillió forint értékben foglaltak le cigarettát és alkoholt Veszprém, Baranya és Győr-Moson-Sopron megyében.
További érdekességek a számolócédulák világából
2021. április 16.
A számolócédulák szokványos témakörei voltak a vendéglátás, az étel, az ital, a dohányzás, az üzletek, az iparcikkek, a lakossági szolgáltatások, a sajtótermékek reklámozása. Ezek mellett jó néhány egyéb célterület is szerepel a számolócédulákon, így például a nemzeti és politikai propaganda, a pénzügyi szolgáltatások, a kultúra, az egészségügy, a sport, a turisztika. Érdemes ezekre is kitérni!