Lejtmenetre számítanak a cégvezetők
A cégvezetők harmada nem számít profitra a következő fél évben. 14 százalékuk úgy nyilatkozottt, hogy a megnövekedett energiaköltségek veszélyeztették a vállalat működését – áll az MKIK kutatásában.
A cégvezetők harmada nem számít profitra a következő fél évben. 14 százalékuk úgy nyilatkozottt, hogy a megnövekedett energiaköltségek veszélyeztették a vállalat működését – áll az MKIK kutatásában.
A Széchenyi Kártya húsz éves története bebizonyította, hogy sikeres gazdaságfejlesztési eszköz, jelentős szerepet tölt be a kis- és középvállalkozó (kkv) szektor finanszírozásában – hangsúlyozták a Széchenyi Kártya Program fennállásának 20 éves évfordulójára rendezett ünnepségen felszólalók kedden, Budapesten. A következő évben 290 milliárddal fogják támogatni a költségvetésből a Széchenyi Kártya Programot, amelyet az idén 130 milliárd forinttal támogattak – emelte ki a miniszterelnök.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) azt kéri a kormánytól, hogy számolja fel a kisadózó vállalkozások tételes adójával (kata) kapcsolatos visszaéléseket.
A cégek nagy része szerint még súlyosabb lesz a helyzet, pedig már most is nagyobb a kihívás, mint a járvány előtt – derül ki a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézetének (GVI) felméréséből.
A következő években az uniós növekedési rangsor élén kell tartani Magyarországot, hogy mielőbb visszanyerje a járvány előtti fejlődési előnyét – mondta a pénzügyminiszter szombaton Budapesten, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) gazdasági évnyitó fórumán.
A kamara számos javaslatot tett a koronavírus miatti válságkezelésre, a gazdaság újraindítására – hangsúlyozta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke az MKIK elnökségi ülésén.
A Pénzügyminisztérium és a kamara egyeztetése során a kamara összegyűjtötte a vállalkozók javaslatait, a kormány ezeket is figyelembe véve vizsgálja a minimálbér emelése cserében nyújtott kompenzáció, így például a további adócsökkentések lehetőségét.
Megosztottak a magyarok a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara javaslatával kapcsolatban – derül ki a TÁRKI közvélemény-kutatásából.
"Ma a kamara képviselőjével tárgyalhattunk. Harcosak, újranyitást akarnak. Boltok, szolgáltatások és általában az élet kereteinek, természetes kereteinek helyreállítását kívánják, és igazuk is van. De azt is meg kell érteniük, hogy az életvédelem szempontja az első. Amíg minden 65 év fölötti, oltásra regisztrált honfitársunkat nem oltottuk be, addig az újraindítást nem kezdhetjük meg, hiszen ők közvetlen életveszélyben vannak" - közölte Facebook oldalán a kormányfő. "Ugyanakkor elfogadtuk a kamara több javaslatát, amelyek észszerűsítést és árnyaltabb szabályozást céloznak meg. Kérik, hogy a boltok esetében az általános zárás helyett négyzetméter alapú korlátozásra térjünk át. Külön plázaszabályokat is javasolnak. És a szolgáltatások megnyitásához szükséges sajátos szabályozási elemekre is javaslatot tettek. Ezeket mind tárgyalni fogja holnap a kormány" - tette hozzá. (MTI)
A Magyar Kereskedelmi-és Iparkamara elnökének több javaslata is volt a válság kezelésére, de az ötezer forintos regisztrációs díj nem volt köztük – derül ki az ATV műsorából.
Az iparűzési adó elengedésére és az önkormányzati hatáskörbe tartozó többi adónem befagyasztására tesz javaslatot a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara – mondta a Magyar Nemzetnek Parragh László.
A kamara a kkv-kat terhelő iparűzési adó elengedését javasolja a kormánynak – mondta Parragh László.
A társasági nyereségadó 5 százalékosra csökkentését, valamint az iparűzési adó egy évre szóló felfüggesztését javasolta a kormányfőnek Parragh László, az MKIK elnöke.
A 127 küldött – nyílt szavazáson – ellenszavazat nélkül, 19 tartózkodás mellett ismét Parragh Lászlót választotta meg a köztestület elnökének, így megbízatása a 2020-2024-es időszakra vonatkozik.
A vállalkozások most sokkal felkészültebbek a koronavírus-járványra, ezért a második hullám nem lesz akkora befolyással a gazdaságra, mint a tavaszi első hullám volt – közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke a Kossuth rádió műsorában.
A tavaszi mélyponthoz képest javultak júliusban a cégvezetők várakozásai, viszont jóval elmaradnak az egy évvel korábbitól.
Digitális- és technológiafejlesztésre, kapacitásbővítésre igényelhetnek akár 153 millió forintot a vidéki mikro-, kis- és középvállalkozások a május 29-én megnyíló Gazdaság-fejlesztési és innovációs operatív program (Ginop) 33 milliárd forint keretösszegű pályázatán, az érdeklődőket az MKIK Modern Vállalkozások Programja ingyenes tanácsadással is segíti – hívja fel a figyelmet a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) szerdai közleményében.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) újabb javaslatcsomagot dolgozott ki a koronavírus gazdasági hatásával kapcsolatosan, amelyet a kamara eljuttatott a kormány számára – közölte a köztestület hétfőn.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) a vállalkozók belátásra bízza, hogy március 31-éig befizetik-e az 5 ezer forint kamarai hozzájárulást, amelyet a kamara a működésre és a szolgáltatásokra fordít – mondta Parragh László, az MKIK elnöke.
A késve fizető partnerek aránya újabb növekedést mutat a magyar vállalkozások körében – közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK).