125 millió forintnyi hamis ruhára csapott le a NAV
Több mint 125 millió forint értékű hamis ruhát találtak egy cseh teherautóban az M1-es autópálya győri szakaszán.
Kapcsolódó termékek: Adózási kiadványok, Adó Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) a legutóbbi öt elemikár-mentes évben befizetett adó mértékhez kötné a fagykárenyhítést – tájékoztatta az MTI-t Horváth Gábor, a MOSZ főtitkára.
A MOSZ véleménye szerint nyilvánvaló, hogy a fagykárenyhítés során a költségvetési hozzájárulás hányada – azaz, az adófizetők befizetéseiből származó összeg – jelentősen, várhatóan közel tízszer nagyobb lesz, mint a termelők saját befizetéséből a kárenyhítésre visszaadott pénz.
Ezért a MOSZ javasolja, hogy a költségvetésből adott kárenyhítési többlettámogatáshoz való hozzájárulás termelőnkénti mértékének kialakításakor vegyék figyelembe, hogy az érintett mezőgazdasági vállalkozás mekkora adót fizetett be. A MOSZ véleménye szerint a társadalmi igazságosság megköveteli egy ilyen rendezőelv alkalmazását.
Az érdekképviseleti vezető jelezte azt is, hogy javaslatukat levélben eljuttatták Gőgös Zoltánnak, az agrártárca államtitkárának is.
Forrás: Origo
Több mint 125 millió forint értékű hamis ruhát találtak egy cseh teherautóban az M1-es autópálya győri szakaszán.
Nicolae Ciuca román miniszterelnök hétfőn több adóemelési intézkedést jelentett be, miután az általa vezetett Nemzeti Liberális Párt (PNL) határozott a koalíciós javaslatokról.
A Kormány szinte azonnali, 2022.07.01-i hatállyal több gazdasági szektor szereplőjére többletadó vagy pótadó fizetését rótta ki, melyet az alapul szolgáló kormányrendelet (az extraprofit adókról szóló 197/2022. (VI. 4.) Kormányrendelet, a továbbiakban: „KR”) „extraprofit adó”-ként aposztrofál.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!