A munkát terhelő adók alkotmányos védelméről beszélt a kormányszóvivő


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A kormány szem előtt tartja, hogy a nemzeti konzultáción a válaszadók 98 százaléka szerint fontos lenne a munkát terhelő alacsony adók alkotmányos védelme – mondta Szentkirályi Alexandra.

A munkát terhelő adók csökkennek, a gazdaság nő – mondta a kormányszóvivő a közösségi oldalára hétfőn feltöltött videójában. Szentkirályi Alexandra úgy fogalmazott, hogy a járvány sok mindent megváltoztatott; félő volt, hogy odalesz minden, amiért az elmúlt években megdolgoztunk.

Vannak kormányok, amelyek a válságok árát az emberekkel és a vállalkozásokkal fizettetik meg: pénzt hajtanak be és adót emelnek. Ez a kormány azonban a válságban sem ezt az utat választotta. „A magyar vállalkozásoknak Európa legalacsonyabb társasági adóját biztosítjuk, és számos kis adót is csökkentettünk” – emelte ki a kormányszóvivő.

kormányszóvivő

A járvány ellenére is kitartottunk az adócsökkentés politikája mellett, mert 2010 óta bizonyított, hogy amióta a munkát terhelő adók csökkennek, a gazdaság nő és a bérek emelkednek. „Ahhoz, hogy Magyarország tovább erősödjön, meg kell védenünk a munkát terhelő alacsony adókat. Örömmel látjuk, hogy ezt a szándékunkat a magyar emberek is támogatják” – tette hozzá a kormányszóvivő.

A nemzeti konzultáción a válaszadók 98 százaléka nyilatkozott úgy, fontos, hogy a munkát terhelő alacsony adók is alkotmányos védelmet kapjanak. A kormány ezt szem előtt fogja tartani, sőt készen áll további adócsökkentésekre, hogy több pénz maradjon a magyar vállalkozásoknál és dolgozóknál – hangsúlyozta Szentkirályi Alexandra.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 13.

Hullócsillagok – adócsaló médiavállalat omlott össze

Rövid életű, egyben hamis csillagként ragyogott a médiaiparban az a bűnszervezet, amely megközelítőleg kétmilliárd forintnyi áfa befizetését csalta el. Az elkövetők a bűncselekmény elkövetéséből származó hasznot készpénzben, ingatlanban, illetve drága gépkocsikban halmozták fel. A pénzügyi nyomozók nagyszabású akciója során 52 helyszínen csaptak le egyszerre a Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság nyomozói, a Bevetési Igazgatóság járőrei, valamint a MERKUR bevetési egység.