1,3 milliárd forint áfát csalt el a szabolcsi számlagyár
Az ügy elsőrendű vádlottja terhelő vallomást tett három társára, így az ügyészség felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta vele szemben.
Kapcsolódó termékek: Adózási kiadványok, Adó Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A 26/2008. (VIII. 30.) PM rendelettel hirdették ki az adótanácsadói, az adószakértői és az okleveles adószakértői tevékenység végzésére jogosító engedélyek kiadásának új szabályait. Az igazolvány kiadásáért, pótlásáért, a régi típusú igazolvány cseréjéért, illetve a névjegyzékből való törlésért (minden igazolvány vonatkozásában külön-külön) fizetni kell.
íp>2009. január 1-től csak az végezhet adótanácsadói, adószakértői, illetve okleveles adószakértői tevékenységet, aki az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény 175. § (16) bekezdésében foglalt feltételeknek eleget tesz. Ebben az esetben a pénzügyminiszter a kérelmezőnek kiadja az engedélyt (vagyis az igazolványt), valamint felveszi az adótanácsadói, adószakértői, illetve okleveles adószakértői névjegyzékbe.
Az igazolványt annak lehet kiadni, aki büntetlen előéletű, nem áll foglalkozástól eltiltás mellékbüntetés hatálya alatt és nincs a cselekvőképességet kizáró vagy korlátozó gondnokság alatt sem. Adótanácsadók esetében további feltétel, hogy a kérelmező rendelkezzen adótanácsadó szakképesítéssel. Okleveles adószakértők esetében plusz feltétel az okleveles adószakértő szakképesítés megléte. Adószakértőként pedig az kaphat igazolványt, aki rendelkezik a rendeletben meghatározott szakirányú végzettséggel, illetve gyakorlattal.
Az igazolvány kiadása és az alapján a névjegyzékbe történő felvétel iránti kérelmet a pénzügyminiszternél kell benyújtani, amelyhez a rendelet 4. § (2) bekezdésben meghatározott mellékleteket (például erkölcsi bizonyítványt, fényképet) kell csatolni. Minden igazolvány vonatkozásában külön-külön kérelmet kell benyújtani. A kiállított igazolványok visszavonásig érvényesek.
A 26/2008. (VIII. 30.) PM rendelettel hatályát veszti a korábbi, az adószakértői működés engedélyezésének szabályairól szóló 20/1994. (VI. 17.) PM rendelet. Az utóbbi alapján kibocsátott igazolványokkal az abban megállapított érvényességi ideig lehet adószakértői tevékenységet végezni, és érvényességük meghosszabbítására nincs lehetőség (könnyítés viszont, hogy nekik az új rendelet szerinti adószakértői igazolvány kiadásához kevesebb mellékletet kell csatolni).
Az igazolvány kiadásáért, pótlásáért (ha például elveszett vagy megsemmisült), a lejárt cseréjéért, illetőleg a névjegyzékben szereplő adatok módosításáért, a névjegyzékből való törlésért a kérelmezőnek igazgatási szolgáltatási díjat kell fizetnie. Minden igazolvány vonatkozásában külön-külön kell a díjat megfizetni. A tevékenység végzésére jogosító igazolvány kiadásának és a régi cseréjének díja 9000 forint, míg a pótlásért és az új igazolvány kiállítását eredményező adatmódosításért 2000 forintot kell fizetni. Amennyiben az adatmódosítás új igazolvány kiadását nem vonja maga után, a névjegyzékben szereplő adat vagy adatok módosítása, valamint a névjegyzékből való törlés díja 1000 forint. A kérelmező a kötelezően csatolandó hatósági erkölcsi bizonyítvány pénzügyminiszter általi beszerzését is kérheti: ekkor az erkölcsi bizonyítványért fizetendő díjon felül további 1000 forintot is meg kell fizetnie kérelem benyújtásával egyidejűleg. A díjat a 10032000-01454055-00000000 számú, Pénzügyminisztérium, Budapest elnevezésű számlára kell befizetni.
A névjegyzékben szereplő természetes személy szakmai továbbképzésen köteles részt venni azon a szakterületen, amely tevékenységet folytatók névjegyzékében szerepel. A továbbképzési időszak tartama 5 év, és az első periódus az igazolvány kiállításának napján kezdődik. Egy továbbképzési időszak alatt összesen legalább 100 kreditpontot kell teljesíteni úgy, hogy a továbbképzési időszak legalább három naptári évében részt vesz valamely továbbképzésen (a rendelet részletesen meghatározza a továbbképzésnek minősülő programok kreditpont-értékét).
Az ügy elsőrendű vádlottja terhelő vallomást tett három társára, így az ügyészség felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását indítványozta vele szemben.
Az áfát 1992-ben vezették be, az elsősorban az ipar és a kereskedelem adóztatására fókuszál. Algériában az áfa a szolgáltatásnyújtás helyett az “egyéb műveletekre” vonatkozik, ide tartoznak például az átruházott jogok, a bérbe adott eszközök vagy az elvégzett tanulmányok. Jöjjenek az érdekes részletek!
Harmadszor sóhajthatnak fel a gyógyszercégek az Európai Bíróság Novo Nordisk ügyében hozott, a teljes iparág által nagyon várt ítéletének köszönhetően. Milliárdokkal csökkenhet visszamenőleg a teljes szektor áfa terhe, hangsúlyozzák a Baker McKenzie ügyvédei, dr. Riszter Gergely és dr. Bodrogi-Szabó Tímea.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!