Adóvita Brüsszellel – ötmilliárd forint a tét


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Újabb szakaszához érkezett a pénzügyi tárca és az Európai Bizottság huzavonája a kapcsolt vállalkozások közötti kamat ügyében.

A kapcsolt vállalkozások közötti nettó kamat, vagyis a kapott és a fizetett kamat különbségének fele a hazai társaságiadó-szabályozásban adóalap-csökkentő tételnek minősül. Ezt a Bizottság azért kifogásolta, mert értelmezése szerint ez szelektív és tiltott állami támogatásnak tekintendő.

A PM és a hazai cégek egy véleményen vannak, s azért kardoskodtak, hogy megmaradhasson a jelenlegi szabályozás. A tárca június közepén postázta észrevételeit Brüsszelnek. Erdős Gabriella, a PricewaterhouseCoopers cégtársa szerint Magyarország mindent megtett annak érdekében, hogy az uniós szabályoknak megfelelve ösztönözze a befektetéseket, ezért optimistán tekinthet a vizsgálat elé.

Annak idején – még a csatlakozás előtt – a tervezetet megküldték előzetes normakontrollra, így a vállalkozásokat abban az esetben sem érheti kár, ha a Bizottság a magyar állásponttal ellentétes döntést hozna – mondta Erdős.

Tavaly a kapcsolt vállalkozások ötmilliárd forintnyi adóalapcsökkentő tételt érvényesítettek ilymódon.

Forrás: Napi Gazdaság


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Kisokos a közvetített szolgáltatásokról

Közvetített szolgáltatás fogalmával több adónemet illetően is találkozunk. A fogalmak különbözőek, így számos kérdés felvetődhet az értelmezésükkel, használatukkal kapcsolatosan. Ha a köznyelvi meghatározásból indulunk ki, akkor közvetítés szó alatt a kapcsolat megteremtését kell érteni, a két fél összekapcsolása értendő alatta. Ismertetjük a részleteket és egy érdekes jogesetet.

2024. április 24.

Ezek voltak a legnépszerűbb helyek és személyek az online médiában 2023-ban

Politikusok, sportolók, hazai és külföldi hírességek szerepelnek a leggyakrabban említett nevek között, amelyek megjelentek az online médiatérben 2023-ban. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 93 népszerű médiafelület – televíziós csatornák, újságok, rádiók honlapjai, valamint hírportálok, közösségimédia-felületek, fórumok és blogok – elemzésével azt vizsgálta, kik álltak a hírek és a közbeszéd fókuszában, valamint azt is, hogy hazánk és a nagyvilág helyszínei közül melyek szerepeltek a legtöbbet.