Befejezte az utóbbi évek egyik legnagyobb számlagyára ügyében a nyomozást a NAV


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az elkövetők több, mint 1 milliárd 200 millió forintot csaltak el a költségvetésből – közölte a NAV.

Három éve fogták el a számlákra szakosodott bűnszervezet vezetőjét a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. A pénzügyőrök több mint 170 helyszínen csaptak le a budapesti számlagyár tagjaira, és ékszereket, órákat, bankszámlákat és több luxusingatlant is zároltak, köztük a számlagyár vezetőjének csaknem kétszázmillió forintot érő házát is. A bűnszervezet tagjaitól több mint 1 milliárd forint vagyont vontak el.

Hozzátették: az elkövetők több tucat, strómanok vezette céget hoztak létre, vevőiknek valódi teljesítés nélküli számlákat állítottak ki, akik így csökkenteni tudták a fizetendő áfájukat. A megrendelők a fiktív szolgáltatások árát átutalták a számlagyár cégeinek, majd 12-13 százalékos jutalék fejében pénzüket visszakapták. Ezzel több, mint 1 milliárd 200 millió forintot csaltak el a költségvetésből – írták. Közölték azt is, a bűnszervezet 74 tagja ellen emelhetnek vádat, és akár 25 év börtönbüntetést is kaphatnak.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2022. október 12.

A számlagyárak áldozatai

Élet a számlagyárak között, avagy vigyázat, csalók! Ki fizeti meg az elcsalt adómilliárdokat? Az Európai Unióban a be nem szedett áfa nagyságrendileg 134 milliárd euró volt 2019-ben. Ennek jelentős része az áfakijátszásokra vezethető vissza. A Magyarországra eső rész 1 483 millió euró, vagyis közel 500 milliárd forint volt. De ki fizeti meg az elcsalt áfát és hogyan működnek a számlagyárak? Hogyan előzhetjük meg az áldozattá válást?
2022. szeptember 12.

Bezárták a kecskeméti számlagyárat

Húsz gazdasági társaságot kiszolgáló számlagyárat működtető, a költségvetésnek 273 millió forint kárt okozó bűnszervezet tagjai ellen emeltek vádat Kecskeméten.
2021. december 13.

Bezárták a számlagyárat 2018-ban, most jöhet a vádemelés

Vádemelési javaslattal adta át a NAV a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészségnek azt az ügyet, amiben egy fiktív számlák kiállításával foglalkozó bűnszervezet több mint 700 millió forint kárt okozott a költségvetésnek.