Civil ötlet: rákapcsolnák a NAV-ra a kaszinókat


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Szerencsejátékosok Országos Érdekvédelmi Egyesülete célja a nagyobb átláthatóság, a játékosok fokozottabb védelme és az állami bevételek növelése.


A szerencsejátékkal foglalkozó szolgáltatók adóhivatali hálózatra kapcsolását javasolja a Szerencsejátékosok Országos Érdekvédelmi Egyesülete – írja a Pénzcentrum a Magyar Hírlap keddi számára hivatkozva.

Az egyesület elnöke, Fehér Róbert által megfogalmazott javaslat célja a nagyobb átláthatóság, a játékosok fokozottabb védelme és az állami bevételek növelése.

A kaszinók közvetlen rákapcsolása az adóhivatali hálózatra azt eredményezné, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal központilag és folyamatosan tudja ellenőrizni az értékesített fogadásokat, a bevételt és a pénzforgalmat – írja a lap.

Az egyesület kalkulációi szerint az általuk javasolt rendszer megvalósulása esetén a szerencsejátékokból származó jelenleg évi mintegy ötvenmilliárdos állami bevételnek akár a többszörösét is el lehetne érni. Az egyesület szerint a borravalót is dokumentálni kellene. 


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Kisokos a közvetített szolgáltatásokról

Közvetített szolgáltatás fogalmával több adónemet illetően is találkozunk. A fogalmak különbözőek, így számos kérdés felvetődhet az értelmezésükkel, használatukkal kapcsolatosan. Ha a köznyelvi meghatározásból indulunk ki, akkor közvetítés szó alatt a kapcsolat megteremtését kell érteni, a két fél összekapcsolása értendő alatta. Ismertetjük a részleteket és egy érdekes jogesetet.

2024. április 24.

Ezek voltak a legnépszerűbb helyek és személyek az online médiában 2023-ban

Politikusok, sportolók, hazai és külföldi hírességek szerepelnek a leggyakrabban említett nevek között, amelyek megjelentek az online médiatérben 2023-ban. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 93 népszerű médiafelület – televíziós csatornák, újságok, rádiók honlapjai, valamint hírportálok, közösségimédia-felületek, fórumok és blogok – elemzésével azt vizsgálta, kik álltak a hírek és a közbeszéd fókuszában, valamint azt is, hogy hazánk és a nagyvilág helyszínei közül melyek szerepeltek a legtöbbet.