Egy hét maradt az élelmiszerlánc-felügyeleti díj befizetésére


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Január végéig be kell fizetni a 2021-es élelmiszerlánc-felügyeleti díj második részletét, vagyis még egy hetük maradt az érintetteknek – hívja fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).

A Nébih arra kéri az élelmiszerlánc szereplőit, hogy az utaláskor ne a megszokott intézményi főszámlaszámot, hanem a Nébih 30006016-tal végződő, elkülönített fizetési számláját válasszák. A könnyebb azonosítás érdekében a közlemény rovatban kötelező feltüntetni az adószámot és a bizonylatazonosítót.

Az élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallását a korábbi évekhez hasonlóan tavaly is május végéig kellett elkészíteni. Az első részlet fizetési határideje 2021. július 31. volt – olvasható a közleményben.

A Nébih-től szükség esetén telefonon és elektronikus levélben lehet segítséget kérni. A fizetési értesítő a bevallási felületen érhető el.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

Könnyebben jutnak hitelhez a speciálisan adózók

A kormány döntése alapján könnyebben juthatnak államilag támogatott, elsősorban lakáscélú hitelhez a speciális adózási formát választók és a mezőgazdasági őstermelők – jelentette be a kormányszóvivő.

2024. július 26.

Szigorúbb online számla- és transzferár-bírságok jönnek

A nyári adócsomag egyik legfontosabb változása, hogy 2024. augusztus 1-jétől megduplázódnak a mulasztási bírságtételek. A szigorodás egyrészt az általános bírságszabályt érinti (ideértve az online számla és transzferár adatszolgáltatási kötelezettségre vonatkozó bírságtételt), másrészt egyes kiemelt mulasztásokra (alkalmazotti bejelentés; számla – nyugtakibocsátás, iratmegőrzési kötelezettség elmulasztása, nem megfelelő teljesítése) vonatkozik – olvasható a VGD Hungary hírlevelében.

2024. július 26.

A közvetett adózás rendszere Nigériában (2. rész)

Nigéria Afrika legnépesebb országa, több mint 250 etnikai népcsoporttal; hivatalos nyelve az angol. A legtöbben a mezőgazdaságból élnek, a gazdaság motorja a kőolaj-kitermelés. A kormány az elmúlt időszakban a közvetett adóztatásra fókuszált, így az áfa kulcsa 5%-ról 7,5%-ra nőtt. Következnek az érdekes részletek.