Elfogadták a költségvetést


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Elfogadta az Országgyűlés a Magyarország 2013. évi központi költségvetéséről szóló törvényjavaslatot kedden: a már júniusban benyújtott tervezet szinte minden lényegi eleme megváltozott az Országgyűlés őszi ülésszaka során. Az adótörvények csak jövő hétfőn nyerik el végleges formájukat.


A keddi zárószavazáson a parlament 248 igen, 79 nem és egy tartózkodó szavazattal fogadta el a 2013-as költségvetést. A kormánypárti frakciók minden jelenlévő tagja igennel szavazott, ahogyan Pősze Lajos és Rozgonyi Ernő független képviselő is. A többi független képviselő és az ellenzéki frakciók nemmel voksoltak, az egyetlen tartózkodó szavazatot pedig Juhász Ferenc (MSZP) adta le – tudósít az MTI.

Az elfogadott költségvetési törvény 0,9 százalékos GDP-növekedéssel és 5,2 százalékos inflációval számol 2013-ra. A beruházások 1 százalékkal esnek vissza, a kivitel 6,2 százalékkal, a behozatal 4,5 százalékkal bővül. A foglalkoztatottak száma 0,7 százalékkal emelkedhet, a munkanélküliségi ráta 10,8 százalék lehet. Az államháztartás központi alrendszerének hiánya 841,834 milliárd forint lesz, ami a GDP 2,7 százaléka.

A büdzsé bevételi oldalát biztosító adójogszabályokat rögzítő salátatörvényt november 19-én fogadta el a Ház; a csomagról, amely csaknem minden adójogszabályt némileg átírt itt olvashat részletesen. Az utolsónak tűnő módosítást még egy követi: az adótörvényeket tényleg végleges formába öntő változtatásokról szóló beszámolónkat itt találja. A két, 2013-tól bevezetendő adónem, a kiva és a kata utolsó átiratáról itt olvashat. A jövő évi adótörvények az új salátatörvény elfogadásával a jövő hétfőn válhatnak véglegessé.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 13.

Hullócsillagok – adócsaló médiavállalat omlott össze

Rövid életű, egyben hamis csillagként ragyogott a médiaiparban az a bűnszervezet, amely megközelítőleg kétmilliárd forintnyi áfa befizetését csalta el. Az elkövetők a bűncselekmény elkövetéséből származó hasznot készpénzben, ingatlanban, illetve drága gépkocsikban halmozták fel. A pénzügyi nyomozók nagyszabású akciója során 52 helyszínen csaptak le egyszerre a Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság nyomozói, a Bevetési Igazgatóság járőrei, valamint a MERKUR bevetési egység.