Nagy Márton: a kormány támogatja az energiaintenzív feldolgozóipari kkv-kat


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A vállalkozások megsegítése érdekében a kormány elfogadta az energiaintenzív feldolgozóipari kis- és középvállalkozásokat (kkv) támogató programjának költségkereteit, az új támogatási programra a kormány mintegy 200 milliárd forintnyi összeget különít el, ebből 100-100 milliárd forintot használnak fel 2022-ben és 2023-ban – közölte a gazdaságfejlesztési miniszter.

Nagy Márton a közleményben kiemelte, hogy a háborús gazdasági helyzet, az EU által a tagországokra erőltetett hibás és sikertelen szankciók miatt a hazai kkv-knak jelentős energiaköltség-növekedéssel kell megküzdeniük.

Tájékoztatása szerint a kormány idén 75 milliárd forintot biztosít a drasztikus energiaáremelkedés okozta működési költségnövekedések kompenzálására, további 25 milliárddal támogatja a kkv-k energiahatékonysági beruházásait, amelyeket a kormány a beruházás összköltségének 15 százalékáig támogat, a Széchenyi Kártya Program keretében nyújtott kedvező kamatozású beruházási hitelhez szükséges önerő egy részének átvállalásával.

A program beruházásösztönzési elemének jövő évi részleteiről a kormány várhatóan a Széchenyi Kártya Program 2023. évi folytatásának és feltételeinek megtárgyalásakor, már a mostani támogatási program idei tapasztalatainak ismeretében fog dönteni.

A Feldolgozóipari KKV Energiaköltség és Beruházás Támogatási Program 2022. október 1-vel indult el, feltételeit az erre a célra kialakított weboldalon (www.energiatamogatas2022.hu) elhelyezett terméktájékoztató tartalmazza, ugyanezen a felületen kezdődik október 20-án a regisztráció – hívta fel a figyelmet a gazdaságfejlesztési miniszter.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2022. augusztus 23.

A recesszió küszöbén áll az európai gazdaság

Augusztusban már a második egymást követő hónapban zsugorodott az euróövezet gazdasági teljesítménye a londoni S&P Global gazdaságkutató intézet (korábban IHS Markit) beszerzésimenedzser-indexeinek tanúsága szerint.
2020. április 3.

Adópolitikai változtatások gazdasági recesszióban

A koronavírus okozta helyzetben minden híradás érthető módon az egészségügyről, illetve a betegekről szól, de a figyelemnek az előbbiek mellett egyre inkább fókuszálnia kell a gazdaság élénkítésre is, amelyben az adópolitikai változások komoly szerepet kaphatnak. Jelen cikkben a lehetséges változtatásokból emeltünk ki párat azok hatását bemutatva.