Harmincan mentek, négyezren jöttek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A december 20-i határidőre közel négyezer adóalany jelezte írásban szándékát, hogy 2007-től az egyszerűsített vállalkozói adó (EVA) hatálya alá kíván tartozni. A kijelentkezők száma harminc körül alakult.

A bekövetkező változással mintegy 4 százalékkal nő az evázók száma jövőre. – összesítette az adó és Pénzügyi Ellenőrző Hivatal (APEH) az adatait.

Ezt az adózási formát 2003 óta választhatják a vállalkozók. Az első évhez képest mintegy kétszeresére emelkedett az evások száma, ami most meghaladja a 100 ezret.

Az EVA adókulcsa jelenleg 25 százalék, mely a vállalkozások bevételeit terheli. Az a forma elsősorban azért népszerű, mert a vállalkozás kevés adminisztrációt igényel, és egyéb más adókat kivált, így pl. nem kell SZJA-t, ÁFA-t vagy a „gépkocsi használati adót” fizetni ezen adónem alanyainak.


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

Könnyebben jutnak hitelhez a speciálisan adózók

A kormány döntése alapján könnyebben juthatnak államilag támogatott, elsősorban lakáscélú hitelhez a speciális adózási formát választók és a mezőgazdasági őstermelők – jelentette be a kormányszóvivő.

2024. július 26.

Szigorúbb online számla- és transzferár-bírságok jönnek

A nyári adócsomag egyik legfontosabb változása, hogy 2024. augusztus 1-jétől megduplázódnak a mulasztási bírságtételek. A szigorodás egyrészt az általános bírságszabályt érinti (ideértve az online számla és transzferár adatszolgáltatási kötelezettségre vonatkozó bírságtételt), másrészt egyes kiemelt mulasztásokra (alkalmazotti bejelentés; számla – nyugtakibocsátás, iratmegőrzési kötelezettség elmulasztása, nem megfelelő teljesítése) vonatkozik – olvasható a VGD Hungary hírlevelében.

2024. július 26.

A közvetett adózás rendszere Nigériában (2. rész)

Nigéria Afrika legnépesebb országa, több mint 250 etnikai népcsoporttal; hivatalos nyelve az angol. A legtöbben a mezőgazdaságból élnek, a gazdaság motorja a kőolaj-kitermelés. A kormány az elmúlt időszakban a közvetett adóztatásra fókuszált, így az áfa kulcsa 5%-ról 7,5%-ra nőtt. Következnek az érdekes részletek.