Hazacsorognak az offshore-vagyonok


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Bankoknál, adószakembereknél érdeklődnek azok az üzletemberek, akik kihasználnák a tavaly elfogadott offshore-amnesztiáról szóló szabályt, s kedvezményes közteher mellett hazahoznák korábban offshore cégekben tartott vagyonukat – írja a Magyar Nemzet.

ía lapnak a KPMG adótanácsadónál elmondták: az érdeklődés okai között szerepel a társasági adó tavalyi és a személyi jövedelemadó idei csökkenése is, hiszen e vagyonokat korábban éppen a magas közterhek miatt vitték ki az országból.

A pénzügyi felügyelet februárban nevezte meg azt a tíz bankot, amely részt vehet az offshore-vagyonok hazahozatalában. E pénzintézetek feladata egyebek mellett, hogy levonják a kedvezményes 10 százalékos adót a hazahozott pénzből, azt átutalják az adóhivatalnak, és kiadják azt az igazolást, amely alapján a vagyon tulajdonosa amnesztiát élvez, vagyis az érintett összeg eredetét utóbb már nem vizsgálhatják a hatóságok.

A bankok egy része még nem indította el a szolgáltatást, mert bizonyos gyakorlati kérdéseket tisztáznának, melyekről a bankszövetség egyeztet kormányzattal. A bankszövetség szakértője szerint ezekről hamarosan megszületnek az írásos állásfoglalások, s a bankok fogadhatják az offshore pénzeket hazahozni szándékozó ügyfeleket.

Forrás: Hír24


Kapcsolódó cikkek

2024. december 6.

Az utalványok uniós áfaszabályozása (3. rész)

Az Európai Unió Bizottsága a közelmúltban jelentést készített az Európai Parlamentnek és a Tanácsnak az Irányelv 410b cikke alapján az utalványok fogalommeghatározása, forgalmazási láncai és a be nem váltott utalványok áfaszabályozásáról. E jelentés alapján megvizsgáljuk az utalványok témakörét az áfa-rendszerében.

2024. december 6.

A civil szervezetekre vonatkozó szabályok a társasági adóban

A civil szervezetek gazdaságban betöltött egyedi szerepére tekintettel, ezen szervezetek társaságiadóalap-megállapítási és -fizetési kötelezettségeit a jogalkotó az általános, valamennyi gazdálkodóra vonatkozó szabályokat szem előtt tartva, de az egyedi sajátosságokat figyelembe véve határozza meg. Írásunkban a civil szervezetekre vonatkozó rendelkezéseket és azok gyakorlati alkalmazását ismertetjük, figyelmet fordítva a közhasznú minősítéssel rendelkező szervezetekre vonatkozó speciális szabályokra is.