Hernádi: Ezt az adót nem lehetett elkerülni


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Mol elnök-vezérigazgatója nem örül, de elfogadja az ágazatra kivetett válságadót, a nyereségalapú Robin Hood adó meghosszabbítását azonban nagyon rossz üzenetnek tartaná. Hernádi Zsolttal a Népszabadság szerdai számában jelent meg interjú.

Nem tapsolok, de ezt az adót, most úgy látom, nem lehetett elkerülni. Tiltakozhatnék is, de minek, az nem mutat előre. A témáról előzetesen nem történt egyeztetés – mondta Hernádi Zsolt a napilapnak adott interjúban.

Szerinte a Robin Hood-adó sokkal rosszabb gazdasági környezetben ért bennünket: akkor a válság épp csak elkezdődött, új hitelek nem álltak rendelkezésre, és az akkori kormány sokadik tűzoltó intézkedése sem keltette a kiszámíthatóság érzetét.

A Mol elnök-vezérigazgatója szerint a Robin Hood-adó nyereségalapú, bünteti a hatékonyságot, ráadásul az összes adó felét a Mol fizeti be. A mostani válságadó kapcsán Hernádi megjegyezte: a kormánynak nagyon gyorsan hozzá kell kezdenie az állami kiadások szerkezetének átalakításába, mert amennyiben újabb hasonló terheket vet ki, vagy a különadó hároméves időtartamát meghosszabbítja, akkor veszélyezteti a hitelességét, ami viszont egyértelműen negatív reakciót válthat ki a befektetők részéről.

A Mol első embere szerint létezik társadalmi felelősségvállalás, amikor közösen kell viselni a terheket. Ugyanakkor attól tartott, hogy a Mol mintegy 300 milliárdos beruházási kerete a válságadóval mintegy 20 milliárddal csökken.

Hernádi a válságadó benzinár-növelő hatását firtató kérdésre azt mondta: „”nem akarjuk, de nem is tudjuk áthárítani ezt a terhet a fogyasztókra, mert nagyon erős a piaci verseny a térségben””.

Forrás: Index


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.