Hétvégén belülről is megtekinthető a Pénzügyminisztérium


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Pénzügyminisztérium idén is csatlakozik a kulturális örökség napjai országos rendezvénysorozathoz szeptember 15-én és 16-án – közölte Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára.

A látogatók számos élménnyel fűszerezett épületbejáráson vehetnek részt, ahol többek között megtekinthetik a századfordulós hangulatot őrző miniszteri folyosót és dolgozószobát – mondta Tállai András.

A Róth Miksa üvegfestő-mester által készített allegorikus ablakokkal díszített impozáns tárgyalóteremben alkalmi festménykiállítás várja az érdeklődőket, akik megcsodálhatják az egykor súlyos aranytömböket őrző, több emelet magasságú trezorokat is – tette hozzá.

A patinás, szecessziós pénztárcsarnokban pedig vitrines tárlat segítségével felelevenedik a magyar pénzügyi igazgatás elmúlt másfél évszázada – részletezte Tállai András. Olyan páratlan történelmi dokumentumokat tekinthetnek meg a látogatók, mint az első, 1868-as évre szóló Államköltségvetés eredeti kötete, illetve az 1848-as évből származó Magyar Közlöny. A szabadságharc pénzügyi finanszírozását biztosító korabeli Kossuth-bankókat is megtekinthetik a látogatók, kibocsátásuk 170. évfordulója tiszteletére – ismertette Tállai András.

Hozzátette: még vannak szabad helyek a mindkét nap félóránként induló egyes látogatói csoportokba, de érdemes a részvételi szándékot mielőbb jelezni, mivel a regisztráció csütörtök délben lezárul.

Tállai András felidézte: a tavalyi és az azt megelőző évben is csaknem hétszázan voltak kíváncsiak a historikus építészet egyik hazai épületének, az Alpár Ignác tervezte József nádor téri pénzpalota bemutatását célzó minisztériumi rendezvényre.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Kisokos a közvetített szolgáltatásokról

Közvetített szolgáltatás fogalmával több adónemet illetően is találkozunk. A fogalmak különbözőek, így számos kérdés felvetődhet az értelmezésükkel, használatukkal kapcsolatosan. Ha a köznyelvi meghatározásból indulunk ki, akkor közvetítés szó alatt a kapcsolat megteremtését kell érteni, a két fél összekapcsolása értendő alatta. Ismertetjük a részleteket és egy érdekes jogesetet.