Hogyan ne fizessünk adót?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A vagyonosodási vizsgálatokkal növekvő érdeklődés tapasztalható az offshore cégek alapítása iránt. A legtöbb vállalkozó ugyanakkor nincs tisztában a helyes alkalmazással, ezért a lelkesedés után gyakori a csalódás. A multinacionális cégek viszont régóta és sikerrel alkalmazzák a gyakorlatot. Az adófizetést az kerülheti el a legsikeresebben, akinek különben a legtöbb pénze lenne arra.

Megalapítani és fenntartani egy offshore céget egyszerű és gyors folyamat. Az igazán fontos az, hogy pontosan tudjuk, mihez is kezdünk vele. Tudnunk kell, milyen adó melyik országban fog jelentkezni, illetve hol nem kell adót fizetnünk.

Ezért szükséges az érintett országok szabályait és a nemzetközi egyezményeket jól ismerő szakemberek tanácsa. Az általános adójogszabályoknál kedvezőbb lehetőségeket tudunk kihasználni, ha a kettős adóztatást elkerülő egyezmények lehetőségeivel élünk.

Lényeges a méret

A magyar vagyonosodási vizsgálatok ugrásszerűen megélénkítették az adótanácsadók forgalmát, de egy bizonyos összeg alatt nem érdemes offshore céget alapítani. Sok vállalkozó nem gondol erre, mert nincsenek hozzászokva a módszerhez, hiszen szemléletbeli váltást is igényel, ha offshore céget szeretnénk használni. Egy offshore fenntartása akár milliókat is jelenthet.

„Adótanácsadók és cégügyi szolgáltatók együttműködve kell hogy kidolgozzák az adótervet, ami egyébként a multinacionális cégeknél már magától értetődő feladat” – hangzott el dr. Rybaltovszki Péter, a Crystal World Wide ügyvezetőjének előadásában a Conforg Oktató és Tanácsadó Kft. szakmai konferenciáján, ahol nemzetközileg ismert tanácsadók mutatták be az offshore cégek alapításának szerepét az adótervezésben. A jó adóterv egy esetleges vagyonosodási vizsgálatnál is nagy segítséget jelent.

Bővebben olvashat erről a Figyelőnet-en

Forrás: Figyelőnet


Kapcsolódó cikkek

2024. június 13.

Hullócsillagok – adócsaló médiavállalat omlott össze

Rövid életű, egyben hamis csillagként ragyogott a médiaiparban az a bűnszervezet, amely megközelítőleg kétmilliárd forintnyi áfa befizetését csalta el. Az elkövetők a bűncselekmény elkövetéséből származó hasznot készpénzben, ingatlanban, illetve drága gépkocsikban halmozták fel. A pénzügyi nyomozók nagyszabású akciója során 52 helyszínen csaptak le egyszerre a Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság nyomozói, a Bevetési Igazgatóság járőrei, valamint a MERKUR bevetési egység.