Hogyan úszható meg a bankbetétadó?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Aciprusi események hatására felmerült a kérdés a hazai bankbetéteseknél, kell-e attól tartani, hogy Magyarországon, vagy más uniós tagállamban a betétesek pénzét használnák fel állami mentőakciókra. Bár ennek kicsi a valószínűsége, létezik mód arra, hogy biztonságban tudjuk pénzünket.


Az EU előírásai szerint a 100 ezer euró alatti betéteknél a jövőben is 100 százalékkal biztosak lehetünk benne, hogy egy esetleges állami mentőcsomagra nem használják fel a pénzünket – írja a Napi Gazdaság.

A 100 ezer eurós összegbe nem csak a folyószámlára befizetett tőkeösszeg, a lekötött betét, vagy a devizabetét, hanem a vásárolt banki papír, a biztosított kötvény és ezek kamatai is beleszámítanak, tehát az nem megoldás, ha egy banknál több számlánk, vagy lekötött betétünk van.

Mérlegképes Kreditkártya

Szerezze meg Ön is kötelező kreditpontjait Kiadónk minőségi képzésein! További részletekért kattintson ide!

Rodin rendezvények – Transzferár szabályozás – 2013.04.18. További részletek itt.

A komolyabb betéttel rendelkezők számára az lehet a járható út, ha több bank között osztják meg a vagyonukat. Alternatíva lehet még az állampapír-vásárlás, de ha mégis felmerülne a betétek megadóztatása, az állampapírok visszafizetésének korlátozása nem számítana unortodox megoldásnak – írja a Napi Gazdaság.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.