Itt az APEH internetes árverése


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Mától licitálhatunk interneten az adóhatóság által lefoglalt ingóságokra. Az APEH az újítástól a maffia visszaszorulását, a lefoglalt tárgyak magasabb áron történő értékesítését reméli. A bűnözőktől már nem, de az autók rejtve maradó hibáitól lehet tartani.

Az Elektronikus Árverési Felület (EÁF) olyan virtuális árverési csarnok, ahol az APEH végrehajtási eljárásai során lefoglalt és az APEH birtokában lévő ingóságok értékesítése történik – olvasható az APEH honlapján. A január elsején kelt bejegyzésben egy az EÁF-ra mutató link is (http://arveres.apeh.hu) található, ahol egyelőre két jövőbeli árverést hirdetnek, egy Suzukira és egy Kiára licitálhatunk. Az ingatlanokat egyelőre nem árverezik elektronikusan.

Vége a maffiának?
Az adóhatóság honlapjának tájékoztatása szerint az árverésen résztvevők – ideértve annak nyertesét is – az árverés befejezéséig névtelenül árvereznek. Árverési vevő lehet bárki, aki regisztrálta magát az Ügyfélkapun és az árverés szabályait elfogadja. A licitálások nyolc napig tartanak. A nyertesek az illetékes adóigazgatóságnál veheti át az ingóságot.

Korábban Várszeghi György, az APEH Felszámolási és Végrehajtási Főosztályának vezetője a FigyelőNetnek elmondta: a gépkocsik és egyéb ingóságok a becsérték 25-30 százalékán kelnek el, az adóhatóság árverésein szervezett vásárlói csoportok igyekeznek az árakat leszorítani, a helyzet javulását az elektronikus árverés bevezetésétől várják. Nem mindegy az adóhatóságnak sem, milyen áron kelnek el ingóságai a bajba került vállalkozónak vagy magánszemélynek, a magas ár az adósnak és adóhatóságnak egyaránt érdeke.

A cikk teljes terjedelemben elolvasható a Figyelőnet-en.

Forrás: Figyelőnet


Kapcsolódó cikkek

2024. június 13.

Hullócsillagok – adócsaló médiavállalat omlott össze

Rövid életű, egyben hamis csillagként ragyogott a médiaiparban az a bűnszervezet, amely megközelítőleg kétmilliárd forintnyi áfa befizetését csalta el. Az elkövetők a bűncselekmény elkövetéséből származó hasznot készpénzben, ingatlanban, illetve drága gépkocsikban halmozták fel. A pénzügyi nyomozók nagyszabású akciója során 52 helyszínen csaptak le egyszerre a Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság nyomozói, a Bevetési Igazgatóság járőrei, valamint a MERKUR bevetési egység.