Itt az APEH-szigor eredménye: 6080 milliárd forint kilenc hónap alatt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) az idén az első kilenc hónapban közel 6.080 milliárd forint bevételt eredményezett az államháztartásnak.

Ez jelentős emelkedés ahhoz képest, hogy tavaly az első háromnegyed évben az APEH által kezelt bevételek mintegy 4.960 milliárd forintra rúgtak – mondta Szikora János, az APEH elnöke csütörtökön Budapesten a PricewaterhouseCoopers (PwC) adókonferenciáján.

Az elnök az idei új feladatokról elmondta: az APEH-nek idén mintegy 12 millió 800 ezer elektronikus bevallást kell kezelnie, ezeknek fele a járulékokhoz kapcsolódik. Összesen 1 millió 158 ezer adatlapon mintegy 4,5 millió foglalkoztatási jogviszonyra vonatkozó bejelentés érkezik az APEH-hez, az elektronikus bevallások terén a regisztrált adózók száma mintegy 1 millió 1 ezer.

Vértes András, a GKI Gazdaságkutató Zrt. elnöke aláhúzta: Magyarország ˝fejlődési gödörben˝ van, idén várhatóan 1,7 százalékos lesz az országban a gazdasági bővülés, az éves átlagos infláció pedig 7,9 százalékra valószínűsíthető. A gazdasági növekedés idei alacsony mértékére nem kis részben hatott a nyári aszály, aminek következtében a magyar mezőgazdaság teljesítménye 0,5 százalékkal csökkentette a bruttó hazai termék nagyságát, a közszolgáltatások visszafogása pedig további 1 százalékkal mérsékli a magyarországi GDP-t.

Forrás: Világgazdaság


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.