Jól megy a japán cégeknek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Tizenhat éves mélypontra jutottak a most lezárult pénzügyi évben a japán vállalati csődök: a csődbe került vállalatok összes adóssága a március végével zárult pénzügyi évben 5,4 billió jent (45,3 milliárd dollár) tett ki, ami 11,03 százalékkal kevesebb az előző évinél. 1990 óta nem tettek ki ilyen alacsony összeget a cégtartozások.

A japán konjunktúra javulása mellett a cégeknek juttatott kormányzati támogatás is javított az általános helyzeten. A Tokyo Shoko Research adatai szerint a világ második legerősebb gazdaságában a 2006-os pénzügyi évben 13 337 cég került csődbe, ami 1,26 százalékkal több az egy évvel korábbinál.

Márciusban 4,79 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest a csődtartozások nagysága, ami 488,7 milliárd jent tett ki. Az érintett cégek száma 1247 volt, 0,63 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál.

Forrás: Figyelő


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

Könnyebben jutnak hitelhez a speciálisan adózók

A kormány döntése alapján könnyebben juthatnak államilag támogatott, elsősorban lakáscélú hitelhez a speciális adózási formát választók és a mezőgazdasági őstermelők – jelentette be a kormányszóvivő.

2024. július 26.

Szigorúbb online számla- és transzferár-bírságok jönnek

A nyári adócsomag egyik legfontosabb változása, hogy 2024. augusztus 1-jétől megduplázódnak a mulasztási bírságtételek. A szigorodás egyrészt az általános bírságszabályt érinti (ideértve az online számla és transzferár adatszolgáltatási kötelezettségre vonatkozó bírságtételt), másrészt egyes kiemelt mulasztásokra (alkalmazotti bejelentés; számla – nyugtakibocsátás, iratmegőrzési kötelezettség elmulasztása, nem megfelelő teljesítése) vonatkozik – olvasható a VGD Hungary hírlevelében.

2024. július 26.

A közvetett adózás rendszere Nigériában (2. rész)

Nigéria Afrika legnépesebb országa, több mint 250 etnikai népcsoporttal; hivatalos nyelve az angol. A legtöbben a mezőgazdaságból élnek, a gazdaság motorja a kőolaj-kitermelés. A kormány az elmúlt időszakban a közvetett adóztatásra fókuszált, így az áfa kulcsa 5%-ról 7,5%-ra nőtt. Következnek az érdekes részletek.