Kiderültek a Széchenyi Pihenő Kártya részletei


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Magyar Közlönyben megjelent a kormányrendelet a Széchenyi Pihenő Kártya (SZÉP) kibocsátásának és felhasználásának szabályairól. Eszerint a SZÉP egy elektronikus utalvány nyilvántartáson alapuló rendszer lesz, a kártya maga pedig egy műanyag azonosító (elektronikus utalványkártya) lesz.

A most megjelent jogszabály alapján a kártya kizárólag a támogatásban részesülő munkavállaló, a közeli hozzátartozója, és a munkáltatója, valamint a szolgáltató azonosítására szolgál majd, elektronikus pénz tárolására, közvetlen fizetési műveletek végrehajtására nem lesz alkalmas. A kormányhatározat arra is kitér, hogy a SZÉP-kártya révén az elektronikus elfogadóhelyi terminál által olvasható, és azon keresztül elektronikus információcserével az elektronikus utalványoknak a rendszerben nyilvántartott rendelkezésre álló összege ellenőrizhető, valamint a kártya használatakor a szolgáltató az elfogadott elektronikus utalványt a kártyát kibocsátó intézménynek elektronikusan továbbítja, ami alapján azt az intézmény beváltja.

A SZÉP támogatás jogcímén juttatott támogatást az elektronikus utalvány nyilvántartásban elkülönítetten kell nyilvántartani, a kártyakibocsátó munkavállalónként személyes, naprakész elektronikus utalvány nyilvántartást vezet. Az elkölthető pénz úgy kerül a kártyára, hogy a munkáltató elektronikus utalványokat vásárol a kibocsátó intézménytől. Jó tudni, hogy az utalvány vásárlása és az utalványok rendelkezésre bocsátása a munkavállaló számára egy időben több munkáltatótól is történhet. (A korábbi bejelentések alapján a munkáltatók évi 300 ezer forint értékben adhatnak a munkavállalóknak a SZÉP-kártyára.)

A munkavállaló a közeli hozzátartozói részére is igényelhet kártyát (társkártya) a munkáltatójánál – a társkártyához a munkavállalóval megegyező jogosultságok illetik meg az elektronikus utalványok felett.

További részletek a Napi Gazdaság cikkében.

Forrás: Napi Gazdaság


Kapcsolódó cikkek

2024. május 30.

Pénztárgépek közé rejtett cigarettát talált a NAV

Kilencvenezer doboz zárjegy nélküli cigarettát talált a NAV egy Komárom-Esztergom vármegyei raktárban, a csempészáru egy részét harminc raklap pénztárgép csomagolásába rejtették – közölte a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense.