Közfoglalkoztatási bér és garantált bér
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A 170/2011. (VIII. 24.) Korm. rendelet állapítja meg a közfoglalkoztatási bért és a közfoglalkoztatási garantált bért. A jogszabályban megállapított béreket a szeptember 1-jét követően létesített közfoglalkoztatási jogviszonyokban kell alkalmazni.
A teljes munkaidős közfoglalkoztatottnak megállapított közfoglalkoztatási bér a szakképesítést és középfokú iskolai végzettséget nem igénylő munkakör betöltése és teljes munkaidő teljesítése esetén
a) havibér alkalmazásával 57.000 forint,
b) hetibér alkalmazásával 13.120 forint,
c) napibér alkalmazása esetén 2.624 forint.
Teljesítménybérezésnél a teljesítménykövetelmények száz százalékos és a teljes munkaidő teljesítése esetén a közfoglalkoztatási bér kötelező legkisebb összege 57.000 forint. A teljesítménykövetelmények száz százalék feletti teljesítése esetén a közfoglalkoztatási bér növelhető. A teljesítménykövetelmények száz százalék alatti teljesítése esetén a közfoglalkoztatási bér csökkenthető.
A közfoglalkoztatót a teljesítménybér alkalmazásakor sem illeti meg többlettámogatás. Ezek a szabályok alkalmazandóak a közfoglalkoztatási jogviszonyban lévő munkavezető bérezésére is.
Részmunkaidőben a fentiek szerint meghatározott havi, heti és napi bértételt a munkaidő eltérő mértékével arányosan csökkentve kell figyelembe venni, azzal, hogy az egy hónapra folyósított havi, illetve az egy hónapra vetített heti és napi nettó bértétel nem lehet kevesebb a foglalkoztatást helyettesítő támogatás összegénél.
A legalább középfokú iskolai végzettséget, szakképesítést igénylő munkakör betöltésekor a közfoglalkoztatottat megillető garantált közfoglalkoztatási bér a teljes munkaidő teljesítése esetén
havibér alkalmazásával 78.000 forint,
b) hetibér alkalmazása esetén 17.950 forint,
c) napibér alkalmazása esetén 3.590 forint.
Bérfizetés hetente
A havi közfoglalkoztatási bér kifizetése heti bér-részletekben történik. Amennyiben a foglalkoztatás törthéten kezdődik, úgy a törtheti időszakra vonatkozóan a csak a munkakezdést követő második teljes héttől kezdődően kell kifizetni bért.