Magyar-amerikai adóügyi megállapodás


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Magyarország és az Egyesült Államok aláírta a nemzetközi adóügyi megfelelés előmozdításáról és a FATCA szabályozás végrehajtásáról szóló megállapodást – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).


A dokumentumot a tárca közleménye szerint a budapesti amerikai nagykövetség részéről M. André Goodfriend diplomáciai ügyvivő, az NGM részéről pedig Orbán Gábor adó- és pénzügyekért felelős államtitkár látta el kézjegyével.

Az Egyesült Államok kongresszusa által 2010-ben törvénybe iktatott FATCA a külföldön bankszámlát fenntartó, egyesült államokbeli adófizetők adóelkerülése ellen lép fel. A február 4-én aláírt egyezmény megteremti a pénzügyi intézmények számára a FATCA hatékony végrehajtásához szükséges jogi kereteket.

Már 2013-ban év közben is sokszor módosult a környezetvédelmi termékdíjra vonatkozó szabályozás – ha többet szeretne tudni a tavalyi és a 2014-ben hatályba lépő változásokról, fel szeretne készülni azok alkalmazására, jöjjön el 2014. február 13-án szakmai rendezvényünkre!

Bővebb információk és jelentkezés itt

Magyarország a térségben az első ország, amelyik aláírja ezt a megállapodást. Az egyezmény az államtitkár szerint megoldást jelent ahhoz, hogy pénzpiacaink megfeleljenek a FATCA rendszere által támasztott követelményeknek, valamint a kölcsönös információcserére vonatkozó előírások révén segíti mindkét államot az adóelkerülés ellen folytatott küzdelemben. 

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 4.

eÁfa bevallás előnyei – új technológiák alkalmazása az Áfa rendszerében

2024-ben bevezetésre került az elektronikus áfa rendszer, amely a digitalizációban rejlő lehetőségek kihasználásával az áfa bevallások elkészítésében vállalt adóhatósági támogatás keretében csökkenti a vállalkozások számára az adminisztrációs terheket. Egyúttal kijelöli a fejlődés irányát is, amelyben a végső cél az új platformok használatának elterjedése. A HÍD Consulting segítségével áttekintjük a digitális szabályozás részleteit