Meglepetés adókedvezmények a módosítókban


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Kedvezményt kapnak a maradék magánnyugdíjpénztári tagok a visszalépés esetére, az adóhitelből akár adókedvezmény is lehet, a bankadó pedig a vállalkozói hitelezés bővítésével csökkenthető – írja a Napi.hu a költségvetési bizottságban felbukkant adójavaslatok alapján. 


A NGM javaslata szerint azon kevés magánnyugdíj pénztári tag, amely még a rendszerben marad, a jövőben igénybe veheti a korábbi visszalépőknek biztosított adókedvezményeket – olvasható a Napi.hu cikkében.

A kormány másik beterjesztett javaslata szerint – amit a parlament költségvetési bizottsága nyújtott be – a társasági adóhitel (amelyet a tervezet szerint jövőre nagy növekedésnél lehet igénybe venni) felhasználását követő két évben beruházást és létszámnövelést végrehajtó cégek csökkentheti az adóhitel összegét, így ez adókedvezményként viselkedik. A kedvezmény mértéke a beruházási értékének 19 százaléka, de nem lehet több az adóhitel meg nem fizetett részének 70 százalékánál. Létszámbővítés esetén személyenként 10 millió forint lehet a kedvezmény, de ehhez további feltétel, hogy a foglalkoztatási létszámot két évig fent kell tartani.

Egy másik kormányjavaslat szerint a bankok – évente összesen tízmilliárd forint összegeben – bankadó-visszatérítést kaphatnak, amennyiben 2009-hez képest növelték hitelezési tevékenységüket. Az adóvisszatérítés a vállalkozói kölcsönök állománynövekedésének 30 százaléka lehet.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Kisokos a közvetített szolgáltatásokról

Közvetített szolgáltatás fogalmával több adónemet illetően is találkozunk. A fogalmak különbözőek, így számos kérdés felvetődhet az értelmezésükkel, használatukkal kapcsolatosan. Ha a köznyelvi meghatározásból indulunk ki, akkor közvetítés szó alatt a kapcsolat megteremtését kell érteni, a két fél összekapcsolása értendő alatta. Ismertetjük a részleteket és egy érdekes jogesetet.