Mennyit költött ételre 2001-ben? 18 pontos kérdéssor a vagyonosodási vizsgálatokon


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Idén az adóhivatal 10 ezer vagyonosodási vizsgálatot akar végrehajtani – pontosabban a kormányprogram ezt írja elő. De milyen kérdésekre is számíthatnak azok, akik valamilyen okból a hatóság látókörébe kerülnek – olvasható a kérdés az InfoRádió honlapján.

Az adóhivatal azt is megkérdezi, ha vagyonosodási eljárást indít, hogy hány forintot költött a vizsgálat alá vont 2001-ben ételre, szórakozásra, könyvekre és színházjegyre. A válaszokat számlával is igazolni kell tudni.

Az eddigi példák alapján különben úgy tűnik, hogy nem csak a feltűnően vagyonos magyar adóalanyok ellen indul vizsgálat, hiszen a kiszemelt körben van gyesen lévő anyuka és átlagos jövedelmű, ám életbiztosítással rendelkező alkalmazott is. S az is világossá vált az APEH elnökhelyettésének, Varga Lászlónénak a korábbi nyilatkozataiból, hogy az adóhivatal nem elégszik meg a kormány által előírt 10 ezer vizsgálattal.

Az APEH által kiválasztott adóalanyok kérdőívet kapnak a hatóságtól, amely 18 pontban kívánja tisztázni a megcélzott személy jövedelmi viszonyait, beleértve a munkaviszonyból, gazdasági társaságból, ingó vagy ingatlan adásvételéből és bérléséből származó bevételt, az esetleges örökségeket, adott és kapott kölcsönöket, függetlenül attól, hogy azok banktól, magánszemélytől, netán rokontól származnak-e.

Forrás: Világgazdaság


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.