Minél gazdagabb valaki, annál többet csal


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A dán adóhatóságok szerint az állampolgárok jólétével egyenes arányban nő az adócsalók száma is: egyre többen rejtik külföldi bankszámlákra hazai bevételeiket.

Az Adóügyi Minisztérium az adócsalások drasztikus elterjedéséről számolt be Dániában. Csak az elmúlt évben 560 adócsalót füleltek le a helyi szervek, az idén pedig 160 eljárást indítottak már adócsalás alapos gyanújával. A bepereltek külföldi számlákra halmozták vagy ingatlanba fektették adózatlan bevételeiket, így kerülve meg a súlyos dán adóterheket. A törvénysértőket nem egyszer felbecsülhetetlen értékű ingatlanaik vagy luxusautóik buktatták le, és a csalások mértéke egyes esetekben harmincmillió koronára rúg.

„Minél magasabb az emberek életszínvonala, annál több adócsalást követnek el.” – tájékoztat a koppenhágai adóügyek felügyelője. Egyre több dán érzi úgy, hogy nem kötelessége végrehajtani feladatát, becsületesen bevallania jövedelmét, és befizetnie hazájában a magas adókat. A következtetés egyértelmű: az anyagi jólét könnyebben csábít törvénysértésre, és minél többet birtokol egy állampolgár, annál többre vágyik. A rendőrség értetlenül szemléli azon eseteket, amikor a bűnelkövető már a törvényszegés előtt luxuskörülmények között élt, és valóban nem szenvedett hiányt semmiben.

Forrás: Hírszerző


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Kisokos a közvetített szolgáltatásokról

Közvetített szolgáltatás fogalmával több adónemet illetően is találkozunk. A fogalmak különbözőek, így számos kérdés felvetődhet az értelmezésükkel, használatukkal kapcsolatosan. Ha a köznyelvi meghatározásból indulunk ki, akkor közvetítés szó alatt a kapcsolat megteremtését kell érteni, a két fél összekapcsolása értendő alatta. Ismertetjük a részleteket és egy érdekes jogesetet.