Munka Törvénykönyve: kemény viták várhatók a műszakpótlékról


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A minisztérium a jövő hétre már a megállapodást várja, de a szakszervezetek és a munkavállalói szervezetek még kemény vitákra készülnek az új Munka törvénykönyvéről. A műszakpótlék kérdése és a szakszervezeti vezetők munkajogi védettsége lehet a két legérzékenyebb téma.

Nagyon lényeges kérdésekben egyelőre messze vannak az álláspontok, és bizonyos dolgokról egyáltalán nem is beszéltünk még – mondta Pataky Péter, az MSZOSZ elnöke az [origo]-nak arra reagálva, hogy Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár csütörtökön beszámolt az új Munka törvénykönyve tervezetéről folytatott egyeztetések eredményeiről.

A Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára sajtótájékoztatóján egyebek mellett közölte, több pontban sikerült előrelépni a tárgyalások során, néhány kérdésben megállapodás is született, és nincs olyan téma, ahol merev elutasítást tapasztalna valamelyik fél részéről. Az [origo] kérdésére úgy vélte, a jövő héten az érdemi tárgyalások akár lezárulhatnak.

A szakszervezeti szövetség elnöke szerint azonban az olyan témákon, mint a védett kor intézménye, könnyen túl lehetett jutni, miközben a túlmunka szabályozásáról még távolinak tűnik a kompromisszum a munkaadók képviselőivel, hiszen nem világos, például, a délutáni pótlék eltörlése esetén mi lesz a garancia arra, hogy a munkavállalók bére nem csökken. Ugyanígy tisztázásra vár, hogy az egyéni és kollektív szerződésekben milyen arányban lehessen eltérni a törvényi szabályozástól – említett két példát az érdekvédő.

Folytatás az origo-n.

Forrás: origo


Kapcsolódó cikkek

2024. június 26.

Jön a Komplex Jogviszony-Nyilvántartás

Egyszerűsítheti a jogviszonyok mindennapi ügyintézését az adóhatóság vezetésével működő konzorcium uniós támogatással létrejövő fejlesztése, a Komplex Jogviszony-Nyilvántartás (KJNY) – közölte a NAV.

2024. június 26.

Ismételt adóellenőrzés

Az adóigazgatási rendtartásról szóló 2017. évi CLI. törvény (a továbbiakban: Air.) lehetővé teszi az adózó számára, hogy ő maga kérje az ellenőrzés megismétlését, ha álláspontja szerint az általa feltárt új tények, körülmények a korábbi ellenőrzés eredményét megváltoztatnák.