Nem sokáig örülhetnek a veszteséges cégek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Miközben az ellenzék a már befizetett elvárt adó visszafizetését javasolja, a kormány a megsemmisített adónem miatt kieső bevételek pótlásán tüsténkedik.

Nem lélegezhetnek fel a veszteséges vállalkozások azt követően, hogy az Alkotmánybíróság megsemmisítette az elvárt adóval kapcsolatos szabályt – írja a Világgazdaság. A lap ugyanis úgy tudja, hogy a Pénzügyminisztérium ezt a kört valamilyen módon mégis meg kívánná sarcolni az év második felétől.

A cikk szerint az egyik, a legesélyesebbnek tartott verzió az lenne, hogy megadóztatják a társasági adót nem fizető, veszteséget kimutató vállalkozásokat. Koalíciós frakciótagok úgy nyilatkoztak, hogy támogatják, ha a PM az elvárt adóval „”megjelölt”” csoportot más módon ugyan, de be tudja vonni az adófizetők körébe, ám ennek formáját nem látják – olvasható az újság mai számában.

A pénzügyminiszter a kormány mai ülésén nyújtja be javaslatait. Ha a PM megtalálja a megoldást, s a törvényjavaslatot a tavasszal elfogadja a parlament, akkor az új szabály július 1-jétől lépne életbe. A tervek szerint ez 30 milliárd forintot hozna a költségvetésnek.

Forrás: PriátBankár


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 13.

A közvetett adózás rendszere Algériában (3. rész)

Az áfát 1992-ben vezették be, az elsősorban az ipar és a kereskedelem adóztatására fókuszál. Algériában az áfa a szolgáltatásnyújtás helyett az “egyéb műveletekre” vonatkozik, ide tartoznak például az átruházott jogok, a bérbe adott eszközök vagy az elvégzett tanulmányok. Jöjjenek az érdekes részletek!

2024. szeptember 12.

Kedvező hír a gyógyszercégeknek: kevesebb áfát kell fizetniük

Harmadszor sóhajthatnak fel a gyógyszercégek az Európai Bíróság Novo Nordisk ügyében hozott, a teljes iparág által nagyon várt ítéletének köszönhetően. Milliárdokkal csökkenhet visszamenőleg a teljes szektor áfa terhe, hangsúlyozzák a Baker McKenzie ügyvédei, dr. Riszter Gergely és dr. Bodrogi-Szabó Tímea.