Nemsokára talán már bankkártyával is fizethetünk az adóhivatalokban


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Pettkó András MDF-es képviselő önálló indítványt adott be a parlamentben.

A képviselő javaslata – az APEH-hivatalokat lássák el bankkártya-leolvasó terminálokkal – azt a célt szolgálja, hogy ˝az információs társadalom korszakában ne kelljen adótartozás befizetése miatt, vagy akár egy nullás papír kiváltásakor egy sárga csekkel elmenni a postára befizetni a szükséges összeget, majd utána visszamenni az adóhatóság szolgáltatásáért˝.

Az ellenzéki képviselő előterjesztőként támogatta azt a módosító javaslatot, amelynek értelmében nincs szükség törvénymódosításra, hanem a kormány rendeletben alkotja meg az adóhivatalok terminálokkal történő ellátását.

Az elnöklő Világosi Gábor lezárta az általános vitát, a módosító javaslatokról az Országgyűlés következő ülésén határoznak a képviselők.

Forrás: Hírszerző


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

Könnyebben jutnak hitelhez a speciálisan adózók

A kormány döntése alapján könnyebben juthatnak államilag támogatott, elsősorban lakáscélú hitelhez a speciális adózási formát választók és a mezőgazdasági őstermelők – jelentette be a kormányszóvivő.

2024. július 26.

Szigorúbb online számla- és transzferár-bírságok jönnek

A nyári adócsomag egyik legfontosabb változása, hogy 2024. augusztus 1-jétől megduplázódnak a mulasztási bírságtételek. A szigorodás egyrészt az általános bírságszabályt érinti (ideértve az online számla és transzferár adatszolgáltatási kötelezettségre vonatkozó bírságtételt), másrészt egyes kiemelt mulasztásokra (alkalmazotti bejelentés; számla – nyugtakibocsátás, iratmegőrzési kötelezettség elmulasztása, nem megfelelő teljesítése) vonatkozik – olvasható a VGD Hungary hírlevelében.

2024. július 26.

A közvetett adózás rendszere Nigériában (2. rész)

Nigéria Afrika legnépesebb országa, több mint 250 etnikai népcsoporttal; hivatalos nyelve az angol. A legtöbben a mezőgazdaságból élnek, a gazdaság motorja a kőolaj-kitermelés. A kormány az elmúlt időszakban a közvetett adóztatásra fókuszált, így az áfa kulcsa 5%-ról 7,5%-ra nőtt. Következnek az érdekes részletek.