Nyugdíjpénzek: fontos eseményen vagyunk túl


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A magánnyugdíjpénztárak (mnyp.) többsége nem élt az ünnep miatt meghosszabbodó határidővel, már a múlt héten átutalták az állami rendszerbe visszalépett tagok pénzét.

A korábban a legnagyobb piaci szereplőnek számító OTP közleményben tudatta, június 8-án átadta az átlépett tagok vagyonát az Államadósság Kezelő Központnak. A vagyon piaci értéke a 2011. május 31-i árfolyamon számolva 685 milliárd forint volt. Lengyel Márk, a Generali Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatója a Napi Gazdaságnak elmondta, az összeget ők is június 8-án továbbították.

Az ING csütörtökön (kilencedikén) 515,5 milliárdot adott át. A Budapest Mnyp. már egy nappal korábban transzferált, az MKB kasszája pedig múlt pénteken utalt 54 milliárd forintot. Az Aranykor Mnyp. már hatodikán teljesített, 81,1 milliárd forint továbbítása után a pénztárban 9,2 milliárd maradt.

A vagyonátadás után felgyorsulhat a pénztári koncentráció, bár a tapasztalatok szerint nem egyszerű bekebelezni a kényszerűen távozók tagságát. A minimálisan megszabott kétezer fő helyett 1400 taggal rendelkező Dimenzió Mnyp. közgyűlése elutasította a végelszámolást, a felkínált beolvadásnál pedig nem találták elég szélesnek a választékot − folytatás a nyáron várható. Az Életút (amely 3,7 milliárdot adott át, így kezelésében 447 millió maradt volna) tagjaira bízza a piacon maradt szereplők közül a választást. Az önkormányzati elv miatt (a kasszák tulajdonképpen a tagok tulajdonában vannak) a tagság „”értékesítése”” másutt is inkább csak óhaj marad.

Forrás: Napi Gazdaság


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.