Orbán készpénzesítené a cafeteriát


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A miniszterelnök alaposan átformálná a cafeteriát: egyszerűen odaadná készpénzben.


A cafeteria készpénzesítését vetette fel Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön Budapesten, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) gazdasági évnyitóján – írja tudósításában az MTI

A kormányfő emlékeztetett arra, hogy az Európai Bizottság „szétzúzta” a magyar cafeteriarendszert. Szerinte ezért fel kell vetni, hogy az eddig „rejtett” kettős javadalmazási rendszert nyílttá tegyék.

Forrás: MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

 

Az Index tudósítása szerint Orbán Viktor azt mondta: emelni kell a béreket, de közben a hatékonyságot is, hatékonyságnövelés nélkül összeomlik az egész rendszer. A miniszterelnök viszont úgy látja, hogy bármennyit is emelnek a cégek, a hagyományos eszközök nem lesznek elegendők, hogy olyan bért adjunk, ami hazahozza a fiatalokat. Orbán szerint ehhez egy kockázatos, de bátor megoldást kell kitalálni, mégpedig a cafetéria-rendszert kell átalakítani.

ADÓklub Online 2016 – Androidos okostelefonnal

 

ADÓ szaklap online

ADÓ-kódex szaklap online

Számviteli tanácsadó szaklap online

Áfa-kalauz szaklap online – ADÓ

kérdések és válaszok

Ado.hu Prémium cikkek

Rendelje meg most >>

Orbán szerint a cafetéria másképp adózik, mint az alapbér, az uniós is tulajdonképpen elismeri, hogy ez egy rejtett kettős bérrendszer. Most az a kérdés, hogy van-e bátorságunk ahhoz, hogy ezt egy nyílt kettős bérrendszerré tegyük. A cafetéria mostani rendszerét az unió miatt úgysem tudjuk fenntartani, a legjobb az lenne, ha ezt készpénzben adnánk oda, de a cafetériához tartozó adókedvezménnyel. 2017 januárjától ezzel meg kellene próbálkozni. Ez nagy bérnövekedést eredményezhetne – mondt a miniszterelnök az Index szerint.

(MTI, Index)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.