Pokemonos polókat foglalt le a NAV


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Több mint 8 millió forint értékű hamis gyerekruhát foglaltak le Ártándnál – adta hírül az adóhatóság. 


A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei Ártándnál több mint 8 millió forint értékű hamis gyerekruházati terméket találtak két lengyel kamionban. A ruhákat lefoglalták, az ügyben szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt indult eljárás.

A NAV Hajdú-Bihar Megyei munkatársai EKÁER ellenőrzés keretében megállítottak Ártándnál két kamiont, melyek Bulgáriából Lengyelországba tartottak. A pénzügyőrök szúrópróbaszerűen megvizsgálták a szállítmányokat, melyekben megközelítőleg 6 ezer darab, szerzői jog védelme alatt álló, hamis márkajelzéssel és felirattal ellátott gyermek és bébi ruhákat találtak. A gyermeknadrágok, pólók, melegítők (Frozen, Pokémon, Violetta) mellett bébi ruhák (Minnie Girls) is előkerültek. A mintegy 6 ezer darab, különböző ábrás, védjeggyel ellátott márkavédett termékekről származással, illetve a védjegyjogosult által adott hozzájárulást igazoló okmánnyal a sofőrök nem rendelkeztek.

 

A hasonló hamis árucikkek nemcsak a gyártóknak és jogosultaknak okoznak jelentős károkat, hanem magas egészségügyi kockázatot is jelentenek a célcsoportot jelentő kisgyermekek számára is, mivel kétes eredetű festékanyagokat használnak az ábrák készítéséhez.

A pénzügyőrök a 8 millió forintot meghaladó értékű hamis ruházati termékeket lefoglalták és ismeretlen tettes ellen szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál.


Kapcsolódó cikkek

2024. július 3.

A beruházások hatása a kisvállalati adóalapra

Adórendszerünk többféle kedvező szabály, adóelőny révén kívánja ösztönözni a vállalkozásokat különféle beruházások elvégzésére. A társasági adóban következő a képlet; az adózó a számviteli előírások szerint elszámolt értékcsökkenéssel növeli, míg a társasági adó szabályai szerint elszámolt értékcsökkenéssel csökkenti az adózás előtti eredményét, illetve adott esetben a beruházásra tekintettel adóalap-, illetve adókedvezményt érvényesít (pl. fejlesztési tartalékképzés, kis-, és középvállalkozások beruházási adóalap-kedvezménye, fejlesztési adókedvezmény stb.)