Sok autódiagnosztikai eszközt foglal le a NAV


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Évről-évre egyre több Távol-Keletről rendelt hamis autódiagnosztikai eszközt foglalnak le a NAV pénzügyőrei, jellemzően postaforgalomban. Ezek az olcsó, de hamis termékek számos veszélyt hordoznak magukban.


Megnőtt az érdeklődés az olcsó, azonban hamis autódiagnosztikai eszközök iránt- írja közleményében a NAV. Míg 2016-ban 193 ilyen jellegű terméket foglaltak le postaforgalomban, tavaly már 332-t, idén május végéig pedig 202 hamis termék akadt fenn az ellenőrzéseken.

Mivel ezek a készülékek a gyártó tudta és engedélye nélkül készülnek, a hozzájuk kapcsolódó szoftver vagy nem a gyártótól ered, vagy nem a legfrissebb adatokat tartalmazza. Az autón az ezzel végzett módosítás, vagy javítás szakszerűsége, pontossága nem garantált – hívta fel a figyelmet a NAV, hozzátéve: az autók megbízható működését és ezáltal a bennük utazók életét is kockáztatja, aki nem ellenőrzött eszközzel nyúl a gépjárműhöz.

A hamis autódiagnosztikai eszközök forgalmazása a kocsikra is veszélyt jelent, és károkat okoz a legális termékek kereskedőinek.

[htmlbox Fogyasztói_adásvétel]

Mindemellett ha valaki hamis, bevizsgálatlan terméket rendel, nagy valószínűséggel sosem kapja meg. Akkor sem, ha a vételárat kifizette az eladónak. Ha ugyanis a pénzügyőrök szellemi tulajdonjogot sértő termékeket találnak, akkor az eljárás akár a termék megsemmisítésével is végződhet – írták.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Kisokos a közvetített szolgáltatásokról

Közvetített szolgáltatás fogalmával több adónemet illetően is találkozunk. A fogalmak különbözőek, így számos kérdés felvetődhet az értelmezésükkel, használatukkal kapcsolatosan. Ha a köznyelvi meghatározásból indulunk ki, akkor közvetítés szó alatt a kapcsolat megteremtését kell érteni, a két fél összekapcsolása értendő alatta. Ismertetjük a részleteket és egy érdekes jogesetet.