Sokan tartoznak a NAV-nak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Március végén 3119 magánszemély és egyéni vállalkozó tartozott – egyenként – több mint 10 millió forinttal, 180 napon keresztül folyamatosan.


Az adóhatóság negyedévente teszi közzé a tartós adósok listáit, amelyek csak az adózó nevét és címét, illetve székhelyét, valamint a társaságok, vállalkozók esetében az adóazonosítót tartalmazzák, a fennálló tartozás összegét nem ismertetik. 

A magánszemélyek és egyéni vállalkozók a 10 milliós küszöbértékkel számolva mintegy 30 milliárd forinttal, a szervezetek a 100 milliós küszöbbel 188 milliárd forinttal tartoztak június végén, együttes minimális tartozásuk mintegy 218 milliárd forintra rúgott. A valóságos tartozás azonban ennél nagyobb, hiszen vannak milliárdos tartozású cégek és olyan magánszemélyek is, akikkel szemben több száz milliós – egyes esetekben milliárdos – követelése van az adóhatóságnak.

 

A 10 millió feletti tartozással rendelkezők közül 2258 magánszemély, 714 egyéni vállalkozó, 31 adós pedig lakcím nélküli. 

A tartósan nagy összeggel tartozó nem magánszemély adózók közül 573 működik, illetve csődeljárás alatt áll, 624 kényszertörlés alatt, 643 felszámolás alatt, 40 pedig végelszámolás alatt van.

(MTI)

Továbbra is sok magánszemély és egyéni vállalkozó tartozik tartósan a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV) – derül ki a NAV honlapján közzétett adatokból. 

Március végén 3119 magánszemély és egyéni vállalkozó tartozott – egyenként – több mint 10 millió forinttal, 180 napon keresztül folyamatosan az adóhatóságnak, közülük 2338 magánszemély, 751 egyéni vállalkozó, 30 pedig lakcím nélküli adózó volt. Együttes adósságuk a 10 millió forintos küszöbértékkel számolva 31,19 milliárd forintra rúg, valóságos tartozásuk azonban ennél nagyobb, hiszen vannak, akiktől ennek a többszörösét követeli a NAV.  

 

Az adóhatóság negyedévente teszi közzé a tartós adósok listáit, amelyek magánszemélyek esetében csak az adózó nevét és címét, egyéni vállalkozók esetében a székhelyet és az adószámot tartalmazzák, a fennálló tartozás összegét nem ismertetik.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 18.

A pénztárérték-változáshoz kapcsolódó adóalap-korrekciók a kisvállalati adóban (I. rész)

Bár a kisvállalati adóban 2017. január 1-je óta már nem a pénzforgalmi szemlélet érvényesül az adóalap meghatározása során, mégis létezik olyan korrekciós tétel, amely a pénzmozgáshoz, a pénztár nyitó és záró értékéhez kapcsolódik, és „páros” formában szerepel a jogszabályban (tehát van adóalap-növelő-, és csökkentő verziója is, a pénztárérték változásának előjelétől függően).