Széchenyi Pihenőkártya: mit kell tudni az elfogadóhelyeknek?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Szálláshely-szolgáltatással vagy belföldi utazásszervezéssel foglalkozol és szeretnéd, ha tódulnának hozzád a vendégek az elektromos üdülési csekkel? Összegyűjtöttük, hogy mi a teendőd ehhez, hova kell fordulnod, mit kell kitöltened, milyen technikai feltételekkel kell rendelkezned, és mennyibe kerül ez neked.

A Széchenyi Pihenőkártya (SZÉP) az üdülési csekk modern utódja, de jelenleg csak szálláshelyfoglalás mellett lehet fizetni. Bankkártyához hasonlító elektronikus utalványkártya, de címletei nincsenek, mint az üdülési csekknek (vagyis forintra pontosan fizethet vele a vendég). A következő szolgáltatásokat vásárolhatják meg (szálláshelyfoglalás mellett) az elfogadóhelyeken (jelenleg szálláshelyeken vagy belföldi utazásszervezőknél) a belföldi utazók a kártyával:

  • szálláshely-szolgáltatás (TEÁOR 55.10., 55.20., 55.30., 55.90.),
  • éttermi és mozgó vendéglátás (TEÁOR 56.10.),
  • belföldi utazásszervezés (TEÁOR 79.12.-ből belföldi előre összeállított utazási csomagok értékesítése),
  • egyéb humán-egészségügyi ellátás (TEÁOR 86.90.),
  • előadó-művészet (TEÁOR 90.01.),
  • múzeumi tevékenység (TEÁOR 91.02.),
  • növény-, állatkert és természetvédelmi terület működtetése (TEÁOR 91.04.),
  • vidámparki, szórakoztatóparki tevékenység (TEÁOR 93.21.),
  • máshová nem sorolt egyéb szórakoztatás, szabadidős tevékenység (TEÁOR 93.29.),
  • fizikai közérzetet javító szolgáltatás (TEÁOR 96.04.),
  • testedzési szolgáltatás (TEÁOR 93.13),
  • egyéb sporttevékenység (TEÁOR 93.19-ből verseny- és lovaglóistállók tevékenysége).

Ha elfogadóhely leszel, a te felelősséged, hogy csak olyan szolgáltatást fizethessenek nálad a kártyával, ami a fenti felsorolásban (a törvényben) szerepel.

Jelenleg csak az OTP Pénztárszolgáltatóval tudsz szerződni, mert egyelőre csak ők forgalmazzák a Széchenyi Pihenőkártyát (SZÉP). De pár héten belül elvileg az MKB-nál is lehet majd szerződni (és elképzelhető, hogy később a K&H-nál is).

Ahhoz, hogy a kártyával fizessenek nálad, technikai háttér is kell. Gondoltak azokra a szolgáltatókra is, akiknek már vannak kártyaelfogadó eszközeik, azokra is, akik interneten intéznék szívesebben a fizetést, és akkor sem kell kimaradnod, ha nincs interneted – a telefonos fizetés is lehetséges lesz.

Folytatás az Atecéged.hu-n.

Forrás: Atecéged.hu


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.