Szégyenlista a legnagyobb adósokról


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

1908 magánember és 476 cég nevét tette fel az APEH a honlapjára. A listán lévő magánembereknek fejenként több mint tízmillió, a cégeknek pedig több mint százmillió forintos adótartozásuk van.

Tizenkét oldalon át sorolja az APEH a több mint százmillió forint adótartozást felhalmozó cégeket, 32 oldalon pedig a több mint tízmillióval tartozó magánszemélyeket. A listára azok kerültek fel, akiknek több mint 180 napos a tartozásuk.

A cégek, vállalkozások általában nézni szokták az adóslistát, így mindenképpen hátrányos, ha valaki felkerül. Nehezebben köthetnek üzletet olyan cégekkel, amelyek a listán vannak – mondta Lőcsei Tamás, a PricewaterhouseCoopers adópartnere az RTL Klub Híradójának.

Magánszemélyek esetén más a helyzet, tekintettel a nem túl jó adómorálra, van aki még büszke is lehet arra, hogy ki tudta trükközni az államot.

Forrás: Hírszerző


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

Könnyebben jutnak hitelhez a speciálisan adózók

A kormány döntése alapján könnyebben juthatnak államilag támogatott, elsősorban lakáscélú hitelhez a speciális adózási formát választók és a mezőgazdasági őstermelők – jelentette be a kormányszóvivő.

2024. július 26.

Szigorúbb online számla- és transzferár-bírságok jönnek

A nyári adócsomag egyik legfontosabb változása, hogy 2024. augusztus 1-jétől megduplázódnak a mulasztási bírságtételek. A szigorodás egyrészt az általános bírságszabályt érinti (ideértve az online számla és transzferár adatszolgáltatási kötelezettségre vonatkozó bírságtételt), másrészt egyes kiemelt mulasztásokra (alkalmazotti bejelentés; számla – nyugtakibocsátás, iratmegőrzési kötelezettség elmulasztása, nem megfelelő teljesítése) vonatkozik – olvasható a VGD Hungary hírlevelében.

2024. július 26.

A közvetett adózás rendszere Nigériában (2. rész)

Nigéria Afrika legnépesebb országa, több mint 250 etnikai népcsoporttal; hivatalos nyelve az angol. A legtöbben a mezőgazdaságból élnek, a gazdaság motorja a kőolaj-kitermelés. A kormány az elmúlt időszakban a közvetett adóztatásra fókuszált, így az áfa kulcsa 5%-ról 7,5%-ra nőtt. Következnek az érdekes részletek.