Több adóügyi változás lépett hatályba Romániában
Közalkalmazotti létszámstoppal, szociális intézkedésekkel és adóügyi változásokkal kezdődött a második félév Romániában.
Kapcsolódó termékek: Adózási kiadványok, Adó Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A kormány szerdai ülésén tárgyal az elvárt adó megsemmisítése miatt kieső 46 milliárd forint pótlásáról – mondta a Független Hírügynökségnek a pénzügyminiszter pénteken. Veres János közölte: többféle javaslattal készülnek, ezek között van bevételnövelő és kiadáscsökkentő intézkedés is, de konkrétumokat nem árult el.
A pénzügyi tárca számításai szerint körülbelül 46 milliárd forint pótlása szükséges, mert az Alkotmánybíróság nem visszamenőleges hatállyal szüntette meg kedden az elvárt adót, vagyis az év első két hónapja után be kell fizetniük a járulékot az érintett cégeknek – mondta Veres János. Nincs szó behajtásról, egy törvényi kötelezettséget kell teljesíteni – tette hozzá. Az elvárt adót a veszteséges, vagy alig nyereséges cégeknek egy éves ˝elvárt˝ bevételük után kellett volna megfizetniük. Adószakértők szerint a két hónapra szóló kötelezettséghez a cégeknek külön mérleget kell készíteniük.
A pénzügyminiszter az adóreformmal kapcsolatban nem tud koalíciós egyeztetésről, Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter azonban csütörtökön arról beszélt, hogy már két hete tárgyalnak a tervezett módosításokról. Veres János azt mondta: a konvergenciaprogramban foglalt irányt, vagyis az élőmunka-terhek csökkentését és az ingatlant, illetve vagyont terhelő adók bevezetését tervezik, például az ingatlanadót, de ennek részleteiről nem kívánt nyilatkozni. A pénzügyminiszter közlése szerint ÁFA-emelésen nem gondolkoznak.
Magyarország érdekében az áll, hogy az elfogadott idei költségvetés teljes mértékben teljesüljön, amihez az kell, hogy a 6,8 százalékos hiánycélon belül legyen a költségvetési deficit – mondta Veres János.
Forrás: Uno
Közalkalmazotti létszámstoppal, szociális intézkedésekkel és adóügyi változásokkal kezdődött a második félév Romániában.
II. András király nem egységes szabályozásként adta ki az Aranybullát, az gyakran csak kiegészítette egyéb intézkedéseit, döntéseit. Ez azt is jelenti, hogy nem kis jelentősége van annak is, hogy mit nem tartalmazott a kiváltságlevél. Ez nem kis mértékben jelenti a végrehajtott adóreformot is. Az adóintézkedések egy része csak utalásszerűen tartalmaz hátrányos intézkedéseket az egyház és a várispánok kárára.
Az EU végül kihirdette azon irányelvet, amely alapján a 750 millió eurónál nagyobb éves árbevétellel rendelkező multinacionális cégcsoportok számára adatszolgáltatást írnak elő – derül ki a Niveus közleményéből.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!