Vámosi-Nagy: rontják az adómorált a vádak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A NAV-ellenes vádak tovább rontják az adómorált az adóhatóság egykori elnökhelyettese szerint.


Tovább rontják az amúgy is rossz magyar adómorált az ellenzéki tüntetéseken megfogalmazott NAV-ellenes vádak – mondta Vámosi-Nagy Szabolcs a Hír TV Magyarország élőben című műsorában.

Az APEH egykori elnökhelyettese szerint a magyarországi korrupciónál az Európai Unióban is számos rosszabb példát lehet felsorolni, s a korrupció csökkentése csak részben múlik egy ország adóhatóságán.

Vámosi-Nagy Szabolcs szerint általános vélemény Magyarországon, hogy a politikusok lopnak. Ha még ehhez az is társul, hogy az adóhivatali emberek is lopnak, akkor ha felteszik maguknak az emberek a kérdést, hogy csaljak, ne csaljak, akkor ez inkább a csalás irányába fogja terelni őket – mondta a műsorban.


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

Könnyebben jutnak hitelhez a speciálisan adózók

A kormány döntése alapján könnyebben juthatnak államilag támogatott, elsősorban lakáscélú hitelhez a speciális adózási formát választók és a mezőgazdasági őstermelők – jelentette be a kormányszóvivő.

2024. július 26.

Szigorúbb online számla- és transzferár-bírságok jönnek

A nyári adócsomag egyik legfontosabb változása, hogy 2024. augusztus 1-jétől megduplázódnak a mulasztási bírságtételek. A szigorodás egyrészt az általános bírságszabályt érinti (ideértve az online számla és transzferár adatszolgáltatási kötelezettségre vonatkozó bírságtételt), másrészt egyes kiemelt mulasztásokra (alkalmazotti bejelentés; számla – nyugtakibocsátás, iratmegőrzési kötelezettség elmulasztása, nem megfelelő teljesítése) vonatkozik – olvasható a VGD Hungary hírlevelében.

2024. július 26.

A közvetett adózás rendszere Nigériában (2. rész)

Nigéria Afrika legnépesebb országa, több mint 250 etnikai népcsoporttal; hivatalos nyelve az angol. A legtöbben a mezőgazdaságból élnek, a gazdaság motorja a kőolaj-kitermelés. A kormány az elmúlt időszakban a közvetett adóztatásra fókuszált, így az áfa kulcsa 5%-ról 7,5%-ra nőtt. Következnek az érdekes részletek.