Könnyebben jöhet az uniós pénz


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A cégek 30 százalékos előleget kaphatnak nyertes beruházásaik előfinanszírozására a kormány döntése nyomán.


Az európai uniós források kifizetésének felgyorsítása érdekében két új előfinanszírozási rendszert biztosít a vállalkozásoknak és az önkormányzatoknak a kormány – olvasható a kormany.hu-n. A cégek 30 százalékos előleget kaphatnak a nyertes beruházások előfinanszírozása érdekében. Az uniós forrásokra pályázó önkormányzatoknak 50 milliárd forintos alapot hoz létre a kabinet, amely garantálja a szükséges önerőt.

Az intézkedések célja, hogy felgyorsuljon és hatékonyabbá váljon az uniós források lehívása és felhasználása.

A kabinet szerdai ülésén arról is döntött, hogy a fejlesztések összehangolása érdekében létrehozza a Nemzeti Fejlesztéspolitikai Kabinetet, amelynek elnöke a miniszterelnök, tagja pedig a nemzeti fejlesztési- és a nemzetgazdasági miniszter, valamint a Miniszterelnökséget vezető államtitkár – jelentette be a kormányszóvivő.


Kapcsolódó cikkek

2024. november 26.

A Gránit Bank részvényeit bevezették a Budapesti Értéktőzsdére

A Gránit Bank működési formája zártkörűen működő részvénytársaságról nyilvánosan működő részvénytársaságra változott hétfőn, egyúttal a társaság rövidített cégneve GRÁNIT Bank Nyrt.-re módosult. Ezzel párhuzamosan – ugyanezen a napon – a Gránit Bank meglévő törzsrészvényeit bevezették a Budapesti Értéktőzsdére – közölte a pénzintézet hétfőn.

2024. november 26.

2025-től csak elektronikus számlák készülhetnek a földgáz- és a villamosenergia-fogyasztásról: új kihívások előtt a nem lakossági fogyasztók

A 2007. évi CXXVII. törvény az általános forgalmi adóról 175. § (3) b) bekezdése kimondja, hogy az elektronikus számla alkalmazásának feltétele a számlabefogadó beleegyezése, kivéve, ha jogszabály ettől eltérően rendelkezik. Hamarosan bevezetésre kerülnek az első ilyen jogszabályok, így 2025. január 1-jével jelentős változást hoz a nem lakossági fogyasztók számára, hogy a földgáz- és villamosenergia-fogyasztásról már csak elektronikus számlákat állíthatnak ki számukra a szolgáltatók. Az új rendszer az elektronikus archiválás kötelezettségét is maga után vonja, amire az érintetteknek fel kell készülniük.