Megvenné Demján bankját az állam


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A kormány vizsgálja annak a lehetőségét, hogy a Gránit Bank alapjain hozzon létre állami bankot – értesült az [origo].


A pénzintézet 90 százaléka Demján Sándoré. A kormánynak régi célja, hogy növelje a hazai tulajdonosok részesedését a bankszektorban, a magyar bank a visszahúzódó multik rovására piacot szerezzen, és rajta keresztül induljon be elsősorban a kkv-k leállt hitelezése.A Gránit Bank megvásárlása mellett szóló érv a lap szerint, hogy kis bank lévén viszonylag olcsó megvásárolni, viszont a pénzintézet fejlesztése ugyanezért költséges is; a bank piaci értéke a portál szerint mintegy 4 milliárd forint.

A Grániot bank tulajdonosa Demján Sándoron kívül Kostevc Péter, a Brokernet elnöke, valamint Nyúl Sándor, a TriGranit Zrt. és a Bakonyi Erőmű Zrt. igazgatóságának elnöke is.

A lap úgy tudja, hogy zajlik a Takarékbank átvilágítása is. Korábban arról lehetett olvasni, hogy a kabinet a súlyosan veszteséges MKB megvásárlása iránt is érdeklődött.

Az [origo] cikkét itt olvashatja.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 17.

Július elsején indul az otthonfelújítási program

Július elsején indul az otthonfelújítási program, hosszabb futamidővel és többféle tevékenységre igényelhető támogatás – közölte az Energiaügyi Minisztérium és a Nemzetgazdasági Minisztérium.

2024. június 17.

Vegyes képet mutat a középkorúak keresetének alakulása

Vegyes képet mutat a bevételek alakulása a 30-59 éves korosztályban: a válaszadók 52 százaléka növekedésről számolt be, közel 35 százalékuknál nem történt változás, 13 százalékuknak pedig kevesebb jutott az elmúlt egy év során – áll a K&H biztos jövő felmérésében.

2024. június 14.

Még mindig sokan mondanak le a nyaralásról

Nagyon vegyes a kép az utazási tervek terén. Összességében javult a középkorúak utazási helyzete, és akik terveznek nyaralást, azok többet szánnak erre a K&H biztos jövő index szerint, de a koronavírus járvány utáni időszakhoz képest még mindig visszafogottnak mondható az utazási kedv. Ráadásul még mindig sokan vannak, akik a pénzhiány miatt nem tudnak hosszabb vakációt beiktatni: a válaszadók 71 százalékánál ez az indok. Ez az arány nem sokkal alacsonyabb a tavalyi 77 százaléknál, viszont még mindig jóval meghaladja a tavalyelőtti 58 százalékos arányt.