Vírus előtti szinten a konjunktúraérzet
Mind a lakosság, mind a vállalkozások körében javuló konjunktúraérzetet mért a Századvég Konjunktúrakutató januárban.
Mind a lakosság, mind a vállalkozások körében javuló konjunktúraérzetet mért a Századvég Konjunktúrakutató januárban.
A béremelkedés és ezzel a fogyasztás jelentős élénkülése várható az idei évben, amely a növekedésre gyakorolt kedvező hatások mellett a klasszikus ár-bér spirál veszélyét is felveti.
Az ellátási láncok zavarai rontják a gazdaság exportteljesítményét, így várhatóan tovább csökken a külkereskedelmi mérleg többlete a következő hónapokban.
A háztartások és a vállalkozások konjunktúraérzete is érdemben javult, az ezt tükröző index mindkét csoportnál megközelítette a koronavírus előtti értékét – közölte a Századvég Gazdaságkutató októberi felmérése eredményeit.
A magyar kis- és közepes vállalkozások közül jobbára csak a nagy termelési láncokba bekapcsolódni képes cégek törekszenek digitalizáltságuk erősítésére – derül ki a Századvég Gazdaságkutató kutatásából.
A háztartások és a vállalkozások várakozásai is érdemben javultak, de még mindig negatív tartományban van a konjunktúraérzet – közölte a Századvég Gazdaságkutató szeptemberi felmérése eredményeit.
Legfrissebb előrejelzésében felfelé módosította az idei gazdasági növekedésre vonatkozó várakozását a Századvég Gazdaságkutató: az idei évre 7,8 százalékos, míg 2022-re 5,5 százalékos GDP-növekedést prognosztizál.
A korábbinál nagyobb gazdasági növekedésre, magas hiányra, és a bérek akár kétszámjegyű emelkedésére számít friss prognózisában a Századvég Gazdaságkutató.
A Századvég Gazdaságkutató júniusi felmérése szerint a lakossági index mínusz 6,9-ről mínusz 6,2-re emelkedett, míg a vállalkozásoknál szintén mínusz 6,9 pontról mínusz 5,5 pontra emelkedett a mutató a mínusz 100-tól plusz 100-ig terjedő skálán.
A vállalkozások döntő többsége életképes, ezért a hiteltörlesztési moratórium megszűnésével nem várható jelentős csődhullám, miközben lehetnek olyan vállalkozások, amelyeket a moratórium azonnali, teljeskörű feloldása kilátástalan helyzetbe hozna – közölte a Századvég Gazdaságkutató Zrt..
A digitalizáció az új uniós költségvetési időszak egyik kiemelt területe, Magyarország a 2021-2027-es időszakban az európai uniós tagországok közül várhatóan a hatodik legtöbb forrást kapja – derül ki a Századvég Gazdaságkutató Zrt. digitális üzletága által készített legfrissebb elemzésből.
A súlyosbodó vírushelyzet és a bevezetett szigorítások miatt a lakosság és a vállalatok konjunktúraérzete is romlott.