Kivárnak a munkaadók


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A magyar cégek 13 százaléka tervez elbocsátást, 11 százaléka pedig felvételt 2012 szeptemberének végéig. A szezonkezdet ellenére a vendéglátás- és az építőipar területén tevékenykedő cégek is inkább elbocsátanak – közölte a Manpower.


A Manpower munkaerő-piaci szolgáltató legfrissebb, reprezentatív felmérése szerint a megkérdezett 750 magyarországi vállalat 13 százaléka tervez elbocsátást, 11 százaléka pedig felvételt 2012 szeptemberének végéig. Szekeres Katalin, a Manpower Magyarország marketing vezetője az eredményeket bemutató keddi sajtótájékoztatón kiemelte: a nemzetközi felmérésben vizsgált 41 ország közül Magyarország mellett Csehországban, Spanyolországban, Görögországban, Írországban és Olaszországban tervezett több munkaadó elbocsátást mint munkaerő-felvételt.

Kiss Judit, a Manpower Magyarország ügyvezető igazgatója elmondta: a magyar munkaadók többségét még mindig a kivárás jellemzi, ugyanakkor elgondolkodtató, hogy azok a hagyományosan a második és harmadik negyedévben erősebb felvételi kedvet mutató iparágak, mint a vendéglátás és az építőipar most a szezon ellenére rendkívül negatív kilátásokat jeleztek előre. A helyzet továbbra is az építőiparban a legrosszabb: a szektorban a munkaadók csaknem negyede tervez további elbocsátást, és mindössze két százalék bővítene.

A felvételi kedv az előző negyedévhez hasonlóan a szállítmányozás, raktározás és kommunikáció területén a legmagasabb – áll a felmérésben.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 28.

A munkaközi szünet és annak felhasználása

A munkavállalók sok esetben azzal a problémával szembesülnek, hogy munkaidejükön kívül a személyes ügyintézés nem mindig kivitelezhető a hétköznapokban. Ezért sok esetben különböző kreatív megoldásokkal, így akár a munkaközi szünet ügyintézési célú kihasználásával próbálják meg ezt a helyzetet orvosolni. Ez valóban járható út lehet a számukra? Tényleg szabadon rendelkezhetnek afelett, hogy milyen tevékenységgel töltik a munkaközi szünetet?

2024. november 25.

Ez történik majd a magyarok fizetésével

A legalacsonyabb jövedelműek felzárkóztatásán lesz a fókusz, vagyis az alacsonyabb jövedelműeket közelítik az átlagbérekhez – így összegezte az Indexnek Pásztor Szabolcs, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója azt, hogy megszületett a hároméves bérmegállapodás. Előre eldöntötték, hogyan változik majd a minimálbér, ez pedig garantáltan hatással lesz a magasabb fizetésűek keresetére is.