Szerdán lehet újabb esély a béremelésre


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A munkavállalói oldal közül egy szakszervezet tartja magát a magasabb összeghez, a minimálbér és a garantált bérminimum szintje esetében, de ez nem kellene, hogy megakadályozza a döntést – írja a Világgazdaság.

A Magyar Szakszervezeti Szövetség véleménye nem változott meg, kitartanak az 5 százalékos bérkövetelésük mellett, mondta Kordás László, a szervezet elnöke a Világgazdaságnak. Szerinte szerdán a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának (VKF) következő fordulójában kiderülhet, hogy a munkáltatók tudnak-e közelíteni a követelésükhöz. Utána készül egy szövegtervezet, amiről dönteniük kell majd, hogy aláírják-e vagy sem.

Korábban Perlusz László, a Vállalkozók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára jelezte, hogy a hivatalos, 3 százalékos ajánlatuk fölött egységesen el tudnák fogadni négy százalékot is, amit lényegében a Munkástanácsok Országos Szövetsége, és a Liga Szakszervezetek is hajlandónak mutatkozik elfogadni, így a munkavállalói oldalról csak a MASZSZ utasítja el.

minimálbér

A lap szerint már korábban is volt több olyan egyeztetés, amikor a háromból csak két szakszervezet írta alá a megállapodást, és a kormány ennek ellenére kihirdette.

(Világgazdaság)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 25.

Megjelent a NIS2-törvény IT-követelményeket tartalmazó rendelete

Június 24-én hatályossá vált a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről szóló „Kibertan törvény” IT követelményrendszerét tartalmazó kormányrendelete. A NIS2 törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet megjelenése egyformán jelentős lépés a jogszabállyal érintett cégek, a leendő auditorok és a tanácsadók számára is. A 120 oldalas dokumentum pontosan tartalmazza ugyanis azokat a követelményeket, amelyek alapján az érintett cégek felkészülése/felkészítése már elindítható, valamint a 2025-ben induló hatósági kiberbiztonsági audituk pedig megtervezhetővé válik. A Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői a következőkben segítséget nyújtanak a rendelet értelmezésében.

2024. június 25.

Július 1-től hatályos a kötelező visszaváltási rendszer

2024. július 1-től már nem hozhatók forgalomba kötelezően visszaváltási díjas, azaz a DRS (Deposit Refund System) hatálya alá tartozó termékek az előírt MOHU regisztráció nélkül. A 2024. június 30-ig forgalomba hozott termékek –kifutó jelleggel – továbbra is forgalomban maradhatnak, de nem gyűjthetők vissza a DRS rendszerben, hanem csak szelektív hulladékként. A csekély mennyiséget forgalomba hozó gyártók azonban továbbra is mentesülnek a DRS kötelezettségek alól – tájékoztat a Niveus Consulting Group.