Friss szégyenlistát közölt a NAV


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egyre több az adóhatóságnak a 10 millió forintnál többel tartozó magánszemély és a 100 milliónál többel tartozó cég – derül ki a friss NAV-szégyenlistáról.


Az adóhatóságnak 2702 magánszemély tartozik több mint 10 millió forinttal legalább fél éve, és 1074 egyéni vállalkozó adóssága haladja meg ezt a limitet – derül ki a NAV honlapján közölt listából. Az adóhatóság negyedévente frissíti listáját, az első negyedév végén 2652 magánszemély és csaknem 1000 egyéni vállalkozó szerepelt a dokumentumban.

Pontosan 1259 nem magánszemély – vagyis cég és helyhatóság – tartozik a NAV-nak több mint fél éve több mint 100 millió forinttal – ez a hivatal által közölt másik listából derül ki. Számuk az első negyedév végén 1200 alatt volt.

A listákból nem derül ki, hogy pontosan ki mennyivel tartozik, de az adósok címét tartalmazza az adatbázis.

A NAV 2007-ben közölte először az adós cégek listáját, amely akkor 470 névből állt; tavaly év évgén az adóhatóság nyilvántartásában már csaknem 2000 cég szerepelt. A statisztika jelentős első negyedéves javulása a cégbedőlési hullámnak köszönhető, sajnos nem arról van szó, hogy az adósok fizettek.

A listákon szereplő ismert emberekről és vicces nevű cégekről itt olvashat.


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Fontos transzferár-kötelezettségek és határidők | A pénz beszél

Május 31-ig kell elkészíteniük a társasági adóbevallásukat a naptári éves adózóknak. Azon cégek esetében, amelyek kapcsolt ügyleteket is bonyolítottak az adóévben, transzferár-nyilvántartás készítési, valamint transzferár-adatszolgáltatási kötelezettség is felmerülhet. Összefoglaljuk a legfontosabb teendőket.

2024. május 17.

Törvényi kötelezettség lett a fenntarthatóság: új jelentéstételi és beszámolási követelmények (2. rész)

Az Országgyűlés 2023. decemberében elfogadta a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettségről és fenntarthatósági átvilágítási kötelezettségről szóló törvényt, amelynek az érintett vállalkozásokra irányadó fenntarthatósági célú átvilágítási, valamint jelentéstételi és beszámolási kötelezettségeket megállapító rendelkezései már január 1-jétől hatályosak. A törvényt feldolgozó cikksorozatunk második részében a fenntarthatósági jelentéssel és az ESG beszámolóval foglalkozunk.

2024. május 16.

A transzferárazás rejtett csapdái

A NAV ellenőrzési gyakorlatában egyre komolyabb szerepet kap a transzferárazás auditja. Ráadásul a vonatkozó szabályok is évről-évre egyre összetettebbek. A transzferár-dokumentációs határidők közeledtével érdemes végigtekinteni, hogy mik azok a rejtett csapdák, amelyeket kerüljünk el a dokumentáció és az adatszolgáltatás elkészítésekor. Ebben van segítségünkre a Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője.